fbpx

Jak korzystać ze storytellingu na blogu

Jak korzystać ze storytellingu na blogu

Tłumacząc na polskie storytelling to opowiadanie historii.  W tym artykule dowiesz się jak polepszyć relację z twoimi odwiedzającymi i jak przekonać ich do zakupu twoich produktów dzięki opowiadaniom. 

 

W tym artykule dowiesz się:

 

–  Czym jest storytelling ?

–  Jak korzystać ze storytellingu ?

–  Dlaczego korzystać ze storytellingu ?

 

Czym jest storytelling ?

Jak mówiłem storytelling to na polskie opowiadanie własnej historii. Najlepsi marketingowcy opowiadają historię ponieważ przyciąga to uwagę ludzi. 

Każdy z nas kiedy zaczyna słuchać jakiejś historii to pojawia się pewna intryga. Intryga może zostać rozwiązana po zakończeniu opowiadania.  Dlatego filmy i książki cieszą się wielką popularnością. Opowiadanie historii sprawia że ludzie stają się ciekawi i bardziej uważni na twoje słowa. 

Histoire które opowiadasz mogą tyczyć się twojego życia osobistego lub biznesowego.  Wytłumaczę Ci jak odpowiednio korzystać ze storytellingu. 

 

Jak korzystać ze storytellingu ?

Po pierwsze należy opowiadać historie które mogą zainteresować osoby do których chcesz dotrzeć. Zwracając się do osób które są zainteresowane pieniędzmi nie będziesz opowiadać o tym jak w ostatnim tygodniu udało Ci się posadzić drzewko…

Także powinieneś brać przykłady z twojego życia i opowiadać o tym jak udało Ci się rozwiązać problem z którym borykasz się przez ostatnie lata.

Rzecz która świetnie funkcjonuje aktualnie to pokazywanie i rozmawianie o rezultatach które udało Ci się uzyskać. Jedyne co interesuje ludzi to rezultaty.  Mało osób tak naprawdę zwraca uwagę na metodę dzięki której uzyskałeś dane efekty

 

Metody opowiadania historii

Podzielę się teraz z tobą efektywną metodą dzięki której wszystkie twoje wiadomości marketingowe dotrą do osób które Cię oglądają lub czytają twoje teksty. 

Należy opowiadać historię i od czasu do czasu ją przerywać aby rozmawiać o wiadomościach marketingowych. Tai Lopez który moim zdaniem jest świetnym marketingowcem amerykańskim robi to doskonale.  Zaczyna od jakiejkolwiek historii i co kilkadziesiąt sekund robi przerwę i zaczyna mówić o tym co chcę przekazać swoim widzom.

Mogą to być przede wszystkim wiadomości marketingowe, zachęcenia do zapisania się na mailing listę (tak zwane call-to-action) lub rozmawianie o produktach

Korzystanie ze storytellingu może przynieść ogromne efekty pod warunkiem że mówisz prawdę.  Jeżeli kłamiesz to prędzej czy później wyjdzie to na jaw i stracisz zaufanie osób które Cię śledzą. 

 

Jeżeli chcesz korzystać z mocy opowiadania historii to ćwicz codziennie. 

Możesz zacząć od nauczenia się pewnej historyjki. Po czym będziesz opowiadać ją twoim bliskim na kilka różnych sposobów.  Obserwuj wówczas jak dane osoby reagują na słowa i na wprowadzone intrygi, ulepszaj z czasem twoją historię aby uzyskać perfekcjonizm

Opowiadanie historii nie jest łatwe, to umiejętność którą należy trenować regularnie.  Niemniej jednak uważam że warto poświęcić dzień w tygodniu aby nauczyć się opowiadać historie. 

Zwróć uwagę także na twoje słowa i na sposoby w jakich formułujesz swoje zdania

Spróbuj także wprowadzać emocje do twojej historii aby te były żywe i pełne wrażeń

Opowiadając historię spraw aby twój słuchacz mógł się przenieść do miejsca wydarzeń. Staraj się dodać detale do twoich opowiadań,  opisuj krajobrazy i uczucia.

Podczas opowiadania możesz na przykład wspomnieć o pogodzie, o temperaturze, o uczuciach jakie Ci towarzyszyły.  Nie wahaj się więc dodawać detali twojego storytellingu. 

Pamiętaj także o tym aby na początku twojej historii znalazła się pewna intryga która zachęci osoby do wysłuchania twojej historii do końca. 

 

Dlaczego warto korzystać ze storytellingu ?

Już wiesz dlaczego warto korzystać z historii.  Przypomnijmy jeszcze kilka zalet opowiadania.

Będziesz w stanie zachować uwagę słuchaczy i będziesz mieć pewność że osoby wysłuchają Cię do końca

Opowiadanie historii może okazać się bardzo dobrą inwestycją dla ciebie. 

Za pomocą historii będziesz inspirować i motywować inne osoby jednocześnie przekazując im informacje które dotyczą twoich produktów. 

Subtelnie będziesz więc kreować relacje między tobą a twoimi klientami.  Co przełoży się na późniejszą sprzedaż i większe zaufanie

Według mnie storytelling jest tym co odróżnia zwykłe firmy od tych które odnoszą sukcesy

Wprowadź więc tą metodę do twojego biznesu i zobacz jak szybko twoje dochody wzrastają

 

Pobierz także listę kilku tematów o których możesz rozmawiać na twoim blogu i które na pewno zainteresują sporą ilość osób.