Zaznacz stronę

Jak zarabiać na treści na blogu

Jak zarabiać na treści

Tematem tego artykułu będzie na tworzenie treści. Tworzenie treści polega na redagowaniu artykułów, nagrywaniu filmów i tworzeniu materiałów w postaci grafików, tabeli a także zdjęć. Tworzenie treści na bloga ma jako główny cel, generowanie ruchu na nim. Oczywiście nie każda treść będzie atrakcyjna w oczach odwiedzających. To z tego powodu wiele blogów nie staje się popularnymi. 

Podczas tworzenia treści należy kierować się pewnymi zasadami o których powiemy sobie w tym artykule. Nauczysz się tworzyć treść która jest merytoryczna i wysoko jakościowa.

W tym artykule dowiesz się:

–  Kto powinien tworzyć treść na blogu

–  Wpływ treści na pozycjonowanie SEO bloga

–  Tworzenie wizerunku eksperta na blogu

–  Sprzedaż produktów dzięki treści na blogu

–  Zwiększenie lojalności klientów bloga

–  Ogólna strategia tworzenia treści na blogu

 

Kto powinien tworzyć treść w sieci ? 

Tworzenie treści w internecie tyczy się każdego twórcy i każdej firmy. Jest to kluczowy element do tego aby zostać zauważonym w sieci. Ponadto jest to element który bezpośrednio wpływa na lojalność klientów i średnią wartość koszyka. Oprócz tego tworzenie treści ma znaczenie w kreowaniu wizerunku eksperta. 

Są to aspekty które liczą się dla małych i dużych firm ale także dla freelancerów i osób prowadzących indywidualnie biznes w sieci. Tworzenie treści zapewnia ludziom odpowiedzi na ich pytania i polepsza relacje między twórcą a internautami. 

 

Wpływ treści na pozycjonowanie SEO bloga

Tworząc treść należy wybrać kilka głównych słów kluczowych które są bezpośrednio powiązane z produktami które proponujesz. Dzięki temu będziesz w stanie wypozycjonować się w wyszukiwarkach. 

Co więcej, tworzenie zróżnicowanej treści polepsza ogólny wynik SEO strony. 

 

 Jaką treść tworzyć na blogu?

 Artykuły merytoryczne : stosowanie odwróconej piramidy i przynoszenie odpowiedzi na główne pytania zadawane przez internautów. Takie artykuły powinny być oparte na wiedzy naukowej i sprawdzonej. 

 

Filmy  instruktażowe : estetyczne i przyjazne dla oka filmy które szybko i konkretnie dostarczają odpowiedzi na podstawowe pytania potencjalnych klientów. Nie należy wspominać zbytnio o produktach które oferujesz. Należy jednak stosować przynajmniej jeden Call to action na materiał. 

 

Ebooki : Tworzenie krótkich darmowych e booków jako przedsmak tego co proponujesz za pieniądze. Ten rodzaj produktów nie jest dostępny bezpośrednio i powinien być oferowany w zamian za adres email. Jakość tego produktu powinna być na bardzo wysokim poziomie lecz produkt sam w sobie nie bedzie odpowiadac na wszystkie pytania klientów. 

 

Treść która odpowiada na problemy ludzi przyczyni się do zwiększenia lojalności wobec twojej strony przez  internautów. Nie należy lekceważyć jakości tworzonej treści. Ma to przecież bezpośredni wpływ na twój wizerunek. 

 

Budowanie wizerunku eksperta dzięki treści na blogu

Tworzenie treści ma dużo więcej zalet niż tylko i wyłącznie pozycjonowanie.  Pisanie artykułów i nagrywanie filmów ma na celu przede wszystkim przekazywanie wiedzy co pokazuje ludziom że znasz się na rzeczy. 

Twoim osobistym zadaniem będzie tworzenie artykułów i filmów o wysokiej jakości zapewniając ludziom dawkę merytorycznej i przydatnej wiedzy. 

Tworząc treść skorzystaj z emocjonalnego podejścia do tego co robisz. Pokaż że za twoim biznesem są ludzie którzy rozumieją internautów a nie tylko głodni pieniędzy biznesmeni. 

Co prawda w artykułach ciężko jest pokazać emocje niemniej jednak firmy nadają się do tego idealnie. Zaprezentuj twój punkt widzenia i okaż trochę emocji aby pokazać ludziom że rozumiesz ich problemy i że kiedyś już przez podobne przeszedłeś. 

 

Sprzedaż produktów na blogu dzięki treści 

Zarabiać na tworzonej treści można na dwa sposoby.  Pierwszy sposób polega na sprzedawaniu własnych produktów a drugi polega na promowaniu produktów innych osób. 

 

Zarabianie na blogu na własnych produktach 

Zacznijmy od pierwszego sposobu.  Będziesz tworzyć treść która jest ściśle powiązana z tematyką w której jesteś ekspertem i w której posiadasz obszerną wiedzę.  Osoby poszukujące informacji trafią na twoją stronę internetową więc musisz znaleźć sposób na kolekcjonowanie ich adresów e-mail aby ponownie się z nimi skontaktować. 

Kiedy uda ci się już skolekcjonować adresy e-mail to będziesz wysyłać im dodatkowe informacje które będą niezmiernie przydatne dla tych osób. Od czasu do czasu będziesz robić także promocję własnych produktów.  Właśnie ten etap jest kluczowy do tego aby sprzedawać dzięki treści. 

 

Zarabianie na promowaniu produktów i innych blogerów i firm

Jeżeli jeszcze nie stworzyłeś własnego produktu i nie masz tak naprawdę nic do zaoferowania swoim czytelnikom to możesz mimo wszystko promować produkty innych osób.  Wybierz tematykę która wystarczająco Cię interesuje i zacznij tworzyć treść na jej temat. 

Tematyki które ostatnio są bardzo popularne to pieniądze, zdrowie, odżywianie, trening i  inwestycje. 

Jeżeli natomiast nie posiadasz jeszcze żadnej wiedzy na ten temat to przeczytaj kilka książek i będziesz wiedzieć więcej niż 90% ludzi na dany temat. 

Kiedy będziesz już ukończysz etap produkcji treści możesz zacząć rozglądać się za partnerami którzy chcieliby zaoferować ich produkty na twojej stronie internetowej. 

 

Dla przykładu weźmy że twój blog jest o modzie. Będziesz mógł skontaktować się z różnymi firmami które oferują ubrania lub obuwie. Tworząc artykuły jak na przykład “Jak dbać o obuwie skórzane”  będziesz mógł dodać linki które prowadzą do produktów związanych z dbaniem o obuwie skórzane lub do samych butów skórzanych. 

Za każdym razem gdy twój odwiedzający kliknie w twój link i kupi produkt na stronie twojego partnera to ty dostaniesz prowizję.

 

Motywowanie ludzi i zwiększenie lojalności klientów

Tworzenie treści nie musi posiadać tylko i wyłącznie lukratywnego celu. Możesz tworzyć treść tylko i wyłącznie po to aby inspirować i motywować. 

Dla przykładu firma która nie ma nic do zaoferowania w internecie będzie mogła tworzyć treść po to aby zostać zauważona.  Niekoniecznie za każdą treścią musi kryć się jakiś produkt. 

Tworzenie treści jest idealnym sposobem na zwiększenie lojalności klientów wobec firmy.  To także nieinwazyjny sposób komunikacji z osobami w internecie. Zauważ że ostatnimi czasy reklama stała się bardzo mało dochodowa.

 

Tworzenie treści a strategia Inbound marketing

Zasada tworzenia treści tak naprawdę pochodzi od słynnej strategii marketingowej która nazywa się inbound marketing.  Nie będę poświęcać tego artykułu na omówienie tej strategii Jednakże inbound marketing polega na tym aby przyciągać osoby zainteresowane poszczególnym tematem do firmy która znajduje się w podobnym sektorze. 

Jest to na daną chwilę najbardziej dochodowa strategia pod względem inwestycji i zwrotu pieniędzy. 

 

Zarabiaj na treści na blogu

Tworzenie treści nie jest prostym zadaniem i wymaga dużego doświadczenia lub odpowiedniej metody.

Na podstawie mojego doświadczenia stworzyłem specjalny kurs dzięki któremu będziesz w stanie tworzyć 16 artykułów 16 filmów i 1 kurs w ciągu miesiąca pracując tylko i wyłącznie jedną godzinę dziennie. 

Jeżeli chcesz zarabiać na treści jednocześnie pisząc o twojej pasji i pracując nie wychodząc z domu to wiecej informacji jest tu : 16 artykułów 16 filmów i 1 kurs w ciągu miesiąca pracując tylko i wyłącznie jedną godzinę dziennie