fbpx

Linki sponsorowane do zarabiania na blogu

Linki sponsorowane

Na czym polegają linki sponsorowane na blogu

Konkretnie linki sponsorowane polegają na tym aby promować produkty innych osób lub firm. Jeżeli prowadzisz bloga lub stronę internetową to będziesz mógł tam zamieścić linki które będą prowadzić do stron docelowych osób z którymi współpracujesz. 

Więc kiedy odwiedzający twojej strony klikną w jeden z linków który proponujesz po czym zakupią produkt twojego partnera to dostaniesz prowizję

Produkty które będziesz promować mogą należeć do wszystkich sektorów niemniej jednak lepiej wybrać program partnerski w dziedzinie na temat której się wypowiadasz na stronie lub blogu. 

Dla przykładu prowadząc bloga o modzie nie będziesz promować przypraw do gotowania. Gdyż twoi czytelnicy nie byliby zainteresowani ich zakupem.

Zalety linków sponsorowanych dla blogerów

Zarabianie na blogu na likach sponsorowanych ma kilka zalet.

Brak serwisu klienta

Promując produkty innych osób nie będziesz musieć zajmować się obsługą klienta ponieważ to nie ty sprzedajesz produkty. Dlatego też zapomnij o codziennym odpisywaniu na maile klientów z pytaniami i prośbami… Jest to dobra opcja dla osób poszukujących pasywnych dochodów. 

 

Możliwość reorientacji

W każdej chwili możesz zmienić program partnerski. Promowanie produktów innych osób wymaga od ciebie tylko i wyłącznie napisania kilku artykułów więc możesz pozwolić sobie na zmianę tematu co tydzień lub co miesiąc

 

Czysty zysk

Twoim zadaniem będzie tylko i wyłącznie promowanie produktów.  Cała część dotycząca sprzedaży będzie wykonywana przez osobę z którą współpracujesz.  Twoim zadaniem jest wykorzystanie ekspertyzy i wizerunku aby promować inne produkty. Uważam że korzystanie z linków sponsorowanych to tak naprawdę czysty zysk. 

 

Nie musisz tworzyć produktu

Zarabiając na linkach sponsorowanych omijasz także proces tworzenia produktu.  Niektórzy mają ciekawe pomysły na produkty a niektórzy ich po prostu nie mają i nie wiedzą jak zabrać się do tworzenia produktów cyfrowych.  Nieraz należy po prostu zająć się tym co wychodzi nam najlepiej. 

Stąd też linki sponsorowane są idealnym sposobem zarobku dla nowych blogerów z racji tego że kreowanie produktu wymaga czasu, doświadczenia i poznania swojego rynku natomiast kiedy zaczynasz pisać artykuły to chcesz dostać pieniądze za to jak najszybciej. 

 

Czy linki sponsorowane się opłacają ?

Zależnie od warunków na jakich będzie opierać się twoja współpraca możesz czerpać z tego naprawdę pokaźne zyski.  Uważam że linki sponsorowane się znacznie opłacają.  

Dla przykładu niektórzy ludzie dostają ponad 40% prowizji za promowanie produktów. Znając fakt że niektóre produkty są warte ponad 1000 złotych. To można na tym zarobić solidne pieniądze. 

Wyobraź sobie więc że promujesz kilka takich produktów i w ciągu miesiąca takich produktów sprzedałeś 10.  

Dzięki temu możesz na czysto zarobić 4000 zł w domu pisząc artykuły i ewentualnie nagrywając kilka filmów.  

Musisz wiedzieć także że kiedy wykonasz tę pracę jeden raz to nie będziesz musiał wykonywać jej po raz kolejny.

Poznaj inne sposoby zarabiania i dowiedz się jak zarabiać na blogu.

Skontaktuj się ze mną jeżeli chcesz promować moje produkty : kontakt