fbpx

W tym artykule opowiem o pewnej metodzie dzięki której zwiększysz sprzedaż na blogu o nawet 30%. Ten artykuł będzie o gwarancji satysfakcji, którą umieścisz na stronie sprzedażowej. Między innymi dowiesz się:

Jak zwiększyć sprzedaż na blogu dzięki gwarancji

  • Czym jest gwarancja satysfakcji
  • Jak korzystać z gwarancji, aby zwiększyć sprzedaż na blogu
  • Jakie rezultaty przyniesie wprowadzenie gwarancji na twojej stronie

Czym jest gwarancja satysfakcji ?

Ludzie którzy kupują w internecie długo zastanawiają się przed zakupem, wynika to z tego, że wiele osób boi się stracić swoje ciężko zarobione pieniądze dlatego wiele sprzedawców ma duże problemy z przekonaniem klientów do zakupu ich produktów.

Aby pozwolić klientowi przełamać tę barierę dodasz do twojego sklepu internetowego gwarancję satysfakcji. Gwarancja satysfakcji polega na tym, że gwarantujesz klientowi uzyskanie rezultatów, które mu obiecujesz.

Na przykład weźmy, że jesteś w tematyce siłowni i proponujesz plany treningowe, głównymi argumentami sprzedaży twoich planów treningowych jest utrata wagi i zwiększenie kondycji. 

Zatem podczas sprzedaży twojego produktu możesz naciskać na to, że po skorzystaniu z niego klient zrzuci 10 kg.

Na podstawie tej obietnicy możesz stworzyć gwarancję na ten produkt. Uważaj jednak upewnij się, że twój produkt jest wysokiej jakości i że przynosi rezultaty.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić siłę przekazu gwarancji możesz zaproponować zwrot pieniędzy. Tej samej metody używam osobiście na moich stronach internetowych proponując zwrot pieniędzy klientom, którzy nie uzyskali rezultatów, jakie im obiecywałem.

 

Jak korzystać z gwarancji, aby zwiększyć sprzedaż na blogu

Na stronie sprzedażowej należy poświęcić krótki segment który będzie tłumaczyć funkcjonowanie twojej gwarancji na dany produkt. Jeżeli więc proponujesz zwrot pieniędzy to wspomnij o tym. 

Niektórzy ludzie, aby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż proponują 2-krotny trzykrotny lub nawet czterokrotny zwrot pieniędzy w przypadku braku rezultatów. 

Sam nie polecam tej metody, ponieważ wiele ludzi będzie korzystać z twojej życzliwości i dostaniesz wiele zapytań o zwrot pieniędzy i w skutku możesz być nawet na tym stratny.

Wprowadzenie gwarancji satysfakcji na twoją stronę internetową będzie także przyczyną dodatkowych wiadomości mailowych, na które trzeba będzie odpowiadać. Zatem przygotuj się na to, aby regularnie odpowiadać na wiadomości od klientów.

Aby uniknąć nadużyć gwarancji sprecyzuj fakt o tym że aby gwarancja została uznana to dany klient musi wykonać wszystkie etapy zawarte w twoim kursie lub w twojej metodzie.

Jakie rezultaty przyniesie wprowadzenie gwarancji na twojej stronie ?

Osobiście zaobserwowałem wzrost sprzedaży o 30% po wprowadzeniu gwarancji satysfakcji. Zależnie od tego, w jakiej tematyce się znajdujesz wyniki te mogą być większe lub mniejsze.Reasumując ten artykuł, gwarancja satysfakcji na twoim blogu przekona klientów do zakupu produktów. 

Na stronie sprzedażowej powinieneś poświęcić segment, w którym wspomnisz o funkcjonowaniu twojej gwarancji satysfakcji. 

Po wykonaniu tej czynności możesz spodziewać się sprzedaży zwiększonej nawet 30%.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz swojego pierwszego produktu zachęcam cię do zapoznania się z zawartością tego artykułu w którym nauczę cię jak stworzyć i sprzedać twój pierwszy produkt cyfrowy.