fbpx

Jak zwiększyć konwersje na stronie lub blogu ?

Jak zwiększyć konwersje

W tym artykule powiem Ci jak zwiększyć konwersje na twojej stronie internetowej lub blogu aby zarabiać więcej.  Dowiesz się między innymi: 

  • Jak zwiększyć konwersje na blogu
  • Jak pisać teksty na bloga
  • Jak przygotowywać obrazy dla bloga
  • Jak sprawić aby twoja strona była wiarygodna
  • Jak poprawić ergonomie strony

Zacznijmy od rozróżnienia trzech typów osób które wchodzą na twoją stronę internetową.  Pierwsze osoby które dopiero odkrywają twojego bloga są odwiedzającymi

Jeżeli osoba odwiedzająca twoją stronę internetową zapiszę się na mailing listę to przechodzi do stadium lead’a.  I w końcu jeżeli ta osoba zakupi u ciebie produkt to zyskuje status klienta

Celem tego artykułu będzie opisanie Ci w jaki sposób możesz sprawić aby więcej odwiedzających zostało leadami i aby więcej leadów zostało klientami.  

 

Jakie konwersje się liczą ?

Konwersje dla firmy lub dla strony internetowej powinny zostać wybrane przez właściciela.  Trzeba zastanowić się co się liczy i co może przynosić zyski. Więc nie należy brać pod uwagę konwersji które nie mają żadnego znaczenia dla obrotu strony. 

Jak wspomniałem powyżej skupimy się na odwiedzających, leadach i klientach. Moim zdaniem są to trzy najważniejsze statusy dla biznesu.  Niemniej jednak ten artykuł będzie ty czuł się wszystkich konwersji.

Więc nawet jeżeli nie korzystasz z tych trzech wymienionych przeze mnie to ten artykuł także ci się przyda. 

 

Jak zwiększyć konwersje na blogu i dlaczego ?

Żadna strona internetowa od samego początku nie była idealna.  Optymalizacja strony pod względem konwersji zajmuje czasu i wymaga dużego doświadczenia.  Należy znać mechanizmy które kierują psychiką ludzi i podstawowe zasady ergonomii stron internetowych. 

Należy pracować nad konwersjami ponieważ można bardzo szybko zwiększyć ogólny obrót strony. To znaczy że przy tej samej ilości odwiedzających będziesz zarabiać więcej bez dodatkowego pozycjonowania na innych słowach kluczowych. 

Optymalizacja pod względem konwersji jest podstawą w marketingu internetowym.  Większość posiadaczy stron internetowych koncentruje się na redakcji artykułów i pozycjonowaniu a także na reklamie.  Niestety mało jest tych dobrych marketerów którzy skupiają się na konwersjach.  

W internecie istnieje wiele reklam które zachęcają ludzi do kliknięcia jednakże kiedy dane osoby trafiają na stronę docelową internetową to nie są przekonani co do zakupu produktu. 

To dlatego dużo firm płaci ogromne sumy za reklamy i traci na tym pieniądze… Zacznijmy więc od pierwszego elementu który zwiększa twoje konwersje. 

 

Pisanie tekstów które sprzedają na stronie internetowej i blogu 

Teksty są coraz mniej czytane przez odwiedzających jednak nie należy lekceważyć tego elementu.  Podczas redakcji należy być uważnym wszelakie błędy ortograficzne, formułowania zdań i na używane argumenty

Należy także śledzić podstawowe zasady redakcji takie jak wprowadzenie, rozwinięcie i zakończenie. Teksty które są na stronie internetowej powinny zawierać pewną logikę i być interesujące aby przykuwać uwagę ludzi. 

Z mojego doświadczenia wynika że około 30% osób czyta realnie teksty.  Ale wyobraź sobie że 30% osób które czytają twoje teksty zostaną twoimi klientami.  Tak, to są ogromne pieniądze dlatego nie należy lekceważyć tekstów. 

Istnieje wiele książek o marketingu internetowym (MadeToStick, Storytelling),  zainspiruj się więc ich zawartością i popracuj nad tekstami twojej strony internetowej. 

 

Estetyczne filmy na bloga zwiększające sprzedaż

Wiele osób należy do wizualnych.  Oznacza to że ich opinie będą bazować się przede wszystkim na tym co widzą.  Strona internetowa musi więc cieszyć oko. Filmy które będziesz na niej proponować muszą być estetyczne i przyjemne dla oka. 

Mała Porada: jeśli nagrywasz filmy o tym jak zarabiać pieniądze, to stań przy bardzo drogim samochodzie lub pięknym domu. Zadbaj o to aby filmy były profesjonalne.  Era w której filmy były nagrywane z ręki, przy trzęsącej się kamerze już minęła. 

Mimo wszystko możesz nagrywać filmy za pomocą twojego smartfona,  ponieważ sprzęt który jest aktualnie produkowany może stawać w szranki z profesjonalnymi aparatami fotograficznymi. Kliknij tutaj a pokaże Ci jak zarabiać tworząc pierwsze produkty smartfonem.

 

Obrazki dla strony internetowej zwiększające konwersje

Proponowanie estetycznych fotografii dla strony internetowej jest ważne.  Można powiedzieć że jest równie ważne co ładne filmy. Dla przykładu strona internetowa “Jules”  zwiększyła swoje konwersję w sklepie o 100%, jak ? Dzięki optymalizacji obrazków

Głównymi sprzedawanymi produktami na tej stronie internetowej są ubrania.  Więc właściciele strony internetowej zdecydowali aby manekiny na obrazkach przyjmowały różne pozycje dzięki czemu odwiedzający który przeglądali katalog strony internetowej mieli wrażenie że zdjęcia były dynamiczne i ruchome.  Nie jest to duża zmiana ale może podwoić twój zarobek

Zadbaj o to aby obrazy były kolorowe i wysokiej rozdzielczości jednocześnie nie będąc zbyt ciężkie dla strony internetowej co mogłoby wydłużyć czas ładowania.  Jest to szczególnie ważne dla sklepów internetowych które proponują dużą ilość obrazków. 

Mówiąc o szybkości strony przejdźmy do ergonomii

 

Ergonomia strony i bloga dla szybkiej sprzedaży internetowej

Chodzi tutaj o praktyczność twojej strony internetowej.  Kluczowe strony czyli te, na których odwiedzający może dokonać zamówienia lub może uzyskać status leada powinny być łatwo dostępne.  Oznacza to że aby dotrzeć do tych stron nie należy wykonać więcej niż trzy kliknięcia. 

 

Czas ładowania

Nikt nie lubi kiedy jest strony internetowe ładują się długo.  Jeżeli twoja strona internetowa lub blog ładuje się dłużej niż 5 sekund to tracisz ponad 80% odwiedzających.  

Więc co robić aby strona internetowa była super szybka ?  Jak wspomniałem powyżej należy optymalizować obrazki ale także trzeba zająć się kodem strony.  Dla informacji istnieją gotowe moduły jak WordPress które proponują wtyczki które zajmą się tym za ciebie.  

Ważne jest także aby serwer w którym dane twojego bloga był w tym samym kraju co twoi odwiedzający, skróci to w dużej mierze czas wczytywania strony.  

Dla przykładu jeżeli twoi odwiedzający znajdują się w Polsce a twój serwer jest w Ameryce to może to wydłużyć czas ładowania twojego bloga o nawet 2 sekundy. 

W końcu należy zadbać o to aby twoja strona była przejrzysta. Nikt nie lubi kiedy z wszystkich stron wyskakują reklamy lub kiedy nie może znaleźć kluczowych informacji na stronie.  Więc zadbaj o przejrzystość strony i o to aby kluczowe informacje dla twojej firmy były na niej łatwo dostępne i widoczne. 

 

Jak zwiększyć konwersje dzięki wiarygodność strony

Generacja która aktualnie ma więcej niż 40 lat urodziła się kiedy internetu jeszcze nie było.  To właśnie dlatego te osoby nie są zbyt przekonane do zakupów w internecie. Wiele osób zostało oszukane przez mało wiarygodne firmy jeszcze kiedy internet raczkował.  Spowodowało to dużą obrazę u tych osób wobec internetu. 

Musisz więc pracować nad tym aby twoja strona była godna zaufania. Możesz proponować  różne gwarancje satysfakcji, zasady sprzedaży, informacje o tym że twoja strona internetowa jest bezpieczna i że poufne dane są szyfrowane

W końcu nikt nie chciałby aby jego numery karty zostały skradzione dlatego że twoja strona nie była odpowiednio zabezpieczona. 

Oprócz tych elementów możesz zamieścić opinie innych osób na filmach lub w postaci tekstów.   Zwiększy to także zaufanie osób dla twojej strony. 

Reasumując ten artykuł konwersje internetowe mogą być zwiększone na wiele sposobów.  Należy poświęcać na to przynajmniej 50% czasu który poświęcasz na administrację twojej strony.  Dzięki pracy nad konwersjami na blogu lub stronie internetowej możesz w dużym stopniu zwiększyć ogólny obrót pieniężny bloga. 

 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na twojej stronie internetowej to kliknij w link poniżej a pokażę Ci jak krok po kroku stworzyć i sprzedać twój pierwszy produkt w internecie aby zacząć zarabiać pasywnie.