fbpx

Jak zarabiać na blogu dzięki linii produktów ?

Jak zarabiać na linii produktów

W tym artykule powiem dlaczego warto tworzyć produkty które są ściśle powiązane ze sobą. Opisze jak zarabiać na blogu dzięki linii produktów dla twoich klientów. 

W tym artykule dowiesz się

  • Dlaczego tworzyć linie produktów
  • Jak stworzyć linie produktów
  • Zalety tworzenia linii produktów

Dlaczego warto tworzyć linie produktów na blogu

Jako sprzedawca powinieneś zagwarantować swoim klientom odpowiedzi na wszystkie ich pytania i oczekiwania.  Tworząc jeden produkt bardzo ciężko jest usatysfakcjonować wszystkich klientów. Mimo tego że twoi klienci mają dużo ze sobą wspólnego ich problemy czasem mogą się różnić.  To dlatego należy tworzyć produkty które są ze sobą powiązane lecz które przenoszą inne rezultaty. 

Aby zobrazować sytuację weźmy dla przykładu firmę która produkuje samochody. Jasnym jest że wiele ludzi potrzebuje samochodu lecz nie wszyscy jeżdżą tym samym modelem. Niektórzy korzystają z samochodów biznesowych a inni jeżdżą dostawczakami a jeszcze inni kierują tiry. 

Mimo tego że w zasadzie każda z tych osób potrzebuję samochodu, nie możemy  usatysfakcjonować wszystkich klientów tym samym produktem. To właśnie dlatego na podstawie jednej potrzeby mozemy stworzyc kilka produktów

Jak stworzyć linię produktów na blogu

Linia produktów powinna bazować się na głównych potrzebach klientów. Istnieje duże prawdopodobieństwo że osoba która zakupiła u ciebie jeden produkt kupi więcej. Dobrym sposobem na tworzenie linii produktów jest korzystanie ze sprzedaży piramidalnej. Uwaga nie ma to nic związanego z MLM.

Oznacza to że proponujesz tanie produkty które będą odpowiadać na podstawowe potrzeby. Kiedy klienci znajdą odpowiedzi na podstawowe pytania zaczną zadawać sobie inne bardziej techniczne pytania

Wówczas podstawowe produkty nie będą wystarczalne i osoby zaczną szukać innych opcji. Tutaj jest kolej na ciebie i twoją linię produktów. 

Więc aby stworzyć linie produktów musisz przede wszystkim poznać swoich klientów i wiedzieć jakie pytania mogą sobie zadawać i z jakimi problemami są skonfrontowani. 

Należy rozłożyć główny rezultat w twojej tematyce no kilka małych pod-problemów.  To zdanie jest trudne do zrozumienia dlatego też podam prosty przykład. 

W piłce nożnej głównym rezultatem jest osiągnięcie zawodowego poziomu lub granie w reprezentacji. Jednakże aby osiągnąć ten główny rezultat to należy dobrze się odżywiać, trenować fizycznie i technicznie.  I na podstawie tych wymagań zjawiają się kolejne pytania. Między innymi jak się odżywiać, jakie treningi techniczne wykonywać, jakie treningi siłowe itp…

Na podstawie tych pytań możesz stworzyć produkty. To jest właśnie zasada tworzenia linii produktów dla klientów.

Zalety tworzenia linii produktów na blogu

Proponując linię produktów klientom zyskasz ich zaufanie i lojalność.  Jeśli twój sklep będzie przynosić im wszystko czego potrzebują to klienci będą wykonywać zakupy tylko i wyłącznie u ciebie. Ponadto osoby które kupiły u ciebie jeden produkt będą w stanie kupić u ciebie kolejny  droższy produkt

Stąd właśnie wynika główna korzyść tworzenia linii produktów. 

Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się jak stworzyć twój pierwszy produkt i sprzedać go na blogu.