fbpx

Jak zarabiać na blogu ?

Interesuje Cię jak zarabiać na blogu ? Pragniesz założyć bloga i zarabiać ale nie wiesz od czego zacząć ?

Może nawet już masz bloga ale niestety jeszcze na nim nie zarabiasz. W tym kompletnym poradniku zostaniesz poprowadzony krok po kroku za rękę.

Przygotuj się ponieważ ten wpis jest naprawdę długi i merytoryczny. Dowiesz się jak zarabiać na blogu, poczynając przez samo tworzenie strony, przez tworzenie i sprzedaż kursów online aż do optymalizacji bloga wordpress.

JAK ZAŁOŻYĆ BLOGA I ZARABIAĆ ?

Tworzenie zarabiającego bloga nie jest trudne, należy mieć natomiast na uwadze kilka ważnych elementów.

Dobrze prowadzony blog jest także świetnym źródłem dochodu pasywnego.

Zarabianie na blogu polega na generowaniu ruchu (przyciąganie osób do bloga za pomocą artykułów), zbieraniu adresów mail odwiedzających i automatycznym sprzedawaniu kursów online lub innych produktów informacyjnych za pomocą kampanii mailowych.

Uwaga…

Podczas tworzenia dochodowego bloga pieniądze nie powinny być główną motywacją. Najważniejsze jest to aby czerpać przyjemność z dzielenia się pasją i wiedzą.

 

To ta różnica sprawi że będziesz kontynuować rozwijanie twojego bloga przez długi okres czasu. Ponieważ tworzenie bloga który zarabia przez długie lata jest pracą która wymaga dyscypliny.

 

Nie obawiaj się części technicznej podczas tworzenia zarabiającego bloga. Aktualnie nie jestem programistą a byłem w stanie stworzyć kilka zarabiających blogów…

 

Kiedy jeszcze internet raczkował stworzenie strony internetowej było wymagającym zadaniem, na dzień dzisiejszy nie potrzebujesz ani jednej linijki kodu aby stworzyć profesjonalnego bloga.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zarabiać na blogu aby zostać wolnym finansowo, to znajdujesz się w idealnym miesjcu. 

 

Więc jak założyć bloga i zarabiać ?

Jak zarabiać na blogu – Poradnik w 9 krokach

Jak znaleźć niszę dla bloga

KROK 1 – NISZA

Jak założyć bloga wordpress ?

KROK 2 – BLOG WORDPRESS

Jak napisać i sprzedać ebooka

KROK 3 – E-BOOK

Zarabianie na kursach online

KROK 4 – KURS ONLINE

Jak sprzedawać na blogu

KROK 5 – SPRZEDAŻ

Jak budować listę mailingową ?

KROK 6 – LISTA MAILINGOWA

Sprzedaż email

KROK 7 – AUTOMATYCZNA SPRZEDAŻ

Jak pozycjonować bloga samemu

KROK 8 – POZYCJONOWANIE BLOGA

Jak przyspieszyć bloga wordpress

KROK 9 – PRZYSPIESZANIE BLOGA

Jak zarabiać na blogu ?

KROK 1 – JAK ZNALEŹĆ NISZĘ DLA BLOGA ?

Jak znaleźć niszę dla bloga ?

Szukając pomysłu na bloga należy kierować się dwoma kryteriami: twój blog musi zarabiać i nisza (tematyka) musi Cię pasjonować. 

 

Jeżeli już posiadasz pomysł na bloga to przeanalizujemy go razem w tym poradniku.

 

Jeżeli masz pewność że wybrana przez Ciebie tematyka zapewni Ci wystarczające zarobki to przejdź do kolejnego etapu.

1. Analiza pomysłu dla bloga

 

W niektórych niszach można zarabiać więcej pieniędzy a w niektórych mniej. Aby dowiedzieć się ile można zarobić na blogu w danej tematyce należy sprawdzić 2 elementy. 

 

Na sam początek należy zastanowić się i sprawdzić ile osób jest zainteresowane tematyką. Należy określić jasno jaka jest wielkość rynku

 

Aby dowiedzieć się ile potencjalnych klientów twój blog będzie przyciągać należy przeanalizować ilość wyszukiwań słów kluczowych w Google. Następnie należy sprawdzić jak sytuują się inne blogi w tej tematyce.

 

Na podstawie tego badania, będziesz w stanie oszacować trudność początkowego pozycjonowania w wybranej tematyce.

 

Jeżeli nie wiesz jaką niszę wybrać to możesz zrobić to…

 

 • Stwórz listę 10 rzeczy które Cię pasjonują lub które lubisz robić
 • Wybierz tematykę na temat której będziesz w stanie rozmawiać godzinami bez zmęczenia
 • Wybierz tematykę w której istnieją już inne blogi

 

Jeżeli w twojej tematyce znajdują się już inne blogi to jest to dobry znak.

 

Oznacza to że inne osoby są zainteresowane tematem. Co więcej potem dowiesz się jak przyciągać ludzi od konkurencji na twojego bloga… 

1.1 Analiza słów kluczowych twojej niszy

 

Aby dowiedzieć się ile osób interesuje się twoją tematyką, udaj się na stronę Google AdWords, zapisz się aby mieć możliwość dostępu do planifikatora słów kluczowych.

 

To narzędzie jest całkowicie darmowe i pomoże w przeanalizowaniu liczby osób zainteresowanych różnymi słowami kluczowymi związanym z niszą.

 

Aby dowiedzieć się czy na rynku jest wystarczająca ilość osób zainteresowanych twoją tematyką. Wyszukaj główne słowo kluczowe w wyszukiwarce google.

 

Na przykład. Jeżeli chcesz stworzyć bloga na temat ogrodnictwa, upewnij się że słowo ( ogrodnictwo ) jest wyszukiwane przynajmniej 1000 razy na miesiąc przez internautów.

1.2 Analiza pozycjonowania konkurencji w niszy

 

Kiedy dowiesz się ile osób interesuje się twoją tematyką, należy przeanalizować blogi które już istnieją w internecie. Standardowa analiza konkurencjii

 

Jeżeli blogi twoich konkurentów są bardzo dobrze wypozycjonowane w Google, to polecam Ci wybrać inną tematykę bloga lub wyspecjalizować się w konkretnej kategorii w twojej tematyce. Mówimy wtedy o niszach blogowych.

 

Dla przykładu jeżeli twoją główną tematyką jest odżywianie to możesz wyspecjalizować się w odżywianiu dla cukrzyków.

 

Ponadto polecam zainstalować wtyczkę SEO QUAKE dla chrome. Ta wtyczka pozwala dowiedzieć się jak oceniane są inne strony internetowe przez algorytm wyszukiwania Google.

 

Im ocena danej strony jest bliższa 10 tym lepiej jest widziana dana strona przez algorytm google i tym trudniej będzie Ci sprawić aby twój blog mógł być łatwo odnaleziony poprzez wyszukiwania. 

 

Kiedy zainstalujesz powyższą wtyczkę, Wyszukaj twoje słowo kluczowe w Google i zsumuj wszystkie wyniki pierwszych 10 stron.

 

Po czym podziel końcowy wynik przez 10. Jeżeli rezultat będzie mniejszy niż 2, to znalazłeś twoją niszę dla zarabiającego bloga.

Zarabianie na blogu od zera

KROK 2 – JAK ZAŁOŻYĆ BLOGA WORDPRESS ?

Jak założyć bloga na wordpress

WordPress jest darmowym oprogramowaniem które pozwala na stworzenie strony internetowej, bloga i sklepu dla osób które nie znają się na programowaniu. Ten program zaliczamy do kategorii CMS, Content Management System ponieważ w prosty i szybki sposób pozwala zarządzać treścią.

 

Jeżeli interesuje Cię jak zarabiać na blogu szybko to WordPress będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Ten program pomoże Ci stworzyć strukturę dla bloga a także pozwoli nim zarządzać w bardzo intuicyjny sposób.

1.2 Jak założyć bloga na WordPress ?

 

Aby założyć bloga za pomocą WordPress-a potrzeba 3-ech rzeczy:

 

 1. Nazwy domeny
 2. Hostingu
 3. Instalacji WordPress

 

Nazwa domeny jest adresem twojego bloga i twojej strony internetowej. Można to porównać do adresu domu, każdy dom ma swój adres, każda strona internetowa ma także swój adres w internecie.

 

Co więcej, na obraz domu mieszkalnego który potrzebuje działki budowlanej, strona internetowa a zarezem blog potrzebują hostingu który będzie przechowywać wszystkie dane.

 

Możesz zakupić nazwę domeny w internecie. Ja osobiście polecam firmę OVH. Ponadto możesz tam też zakupić hosting. Cena nazwy domeny i hostingu wynosi  mniej więcej 100 złotych rocznie.

 

Kiedy kupisz nazwę domeny i hosting, wystarczy że zalogujesz się do konta klienta i zainstalujesz WordPressa.

Jak zacząć zarabiać na blogu ?

KROK 3 – JAK NAPISAĆ EBOOKA I ZARABIAĆ NA BLOGU ?

Jak zarabiać na ebookach na blogu ?

1. Jak sprzedawać ebooki na blogu ?

 

W 2017 roku stworzyłem moje pierwsze ebooki i plany treningowe. W pierwszym roku zarobiłem ponad 15 000 zł. Pozwoliło mi to na zwiększenie mojej aktywności związanej z blogami.

 

Zacząłem nad tym pracować przez kilka godzin dziennie i z czasem zarabiałem coraz więcej pieniędzy.

 

Ebooki można wykorzystywać do zarabiania pieniędzy lub do budowania listy mailingowej, w tym poradniku pokażę Ci krok po kroku jak szybko stworzyć e-booka.

1.1 Jak napisać ebook-a ?

 

Zanim napiszesz pierwszego ebooka należy przeanalizować czego chcą ludzie w twojej tematyce. Zamiast pisać o rzeczach które interesują tylko Ciebie należy robić całkowicie odwrotnie pisząc o rzeczach które mogą zainteresować twoich czytelników.

Nie ma nic gorszego dla autora niż posiadanie na swoim koncie książki której nikt nie czyta.

Po raz kolejny polecam korzystać z planera słów kluczowych od Google AdWords. Należy wyszukać główne słowo kluczowe twojej tematykii i sprawdzić ile wynosi liczba miesięcznych zaptytań.

Możesz także szukać pomysłu na treść na forach internetowych i pod filmami na youtube.

1.2 Jak znaleźć pomysł na ebook-a ?

 

Zanim stworzysz jakikolwiek produkt należy zrobić sondaż. Jeżeli nie masz na daną chwilę odwiedzających na twoim blogu których mógłbyś zapytać o zdanie, to polecam Ci skorzystać z dostępnych metod:

 

 • Planer słów kluczowych Google AdWords
 • Popularne tematy związane z niszą na forach internetowych
 • Sondaż na social mediach

 

Kiedy uda Ci się znaleźć 9 najczęściej zadawanych pytań przez ludzi, to znajdź zdanie które opisuje końcowy rezultat osiągnięty po przeczytaniu i zaaplikowaniu porad z twojego ebooka. Innymi słowy opisz rezultaty gwarantowane przez twój produkt w jednym zdaniu.

1.3 Jak nazwać ebooka ?

 

Aby zwiększyć sprzedaż ebooka należy znaleźć tytuł który przykuwa uwagę i powoduje ciekawość. Oto dwie metody na stworzenie przykuwającego uwagę tytułu dla produktów informacyjnych

 

 • Jak (uzyskać konkretny rezultat) bez (przeszkody napotykane na drodze do rezultatu)
 • (Rezultat oczekiwany) w (liczba) dni

 

Przykład : Jak schudnąć bez treningów na siłowni.

Postaraj się znaleźć tytuł który opisuje rzecz realną do dokonania. Zostanie milionerem w 2 dni po przeczytaniu książki niestety nie jest możliwe bez wysiłku. 

Podczas tworzenia ebooka należy zawrzeć w nim wysokiej jakości informacje, ponieważ postrzegana jakość twoich produktów będzie zależna od jakości pierwszego zakupionego produktu przez klienta.

1.4 Jak napisać ebook-a ?

 

W pierwszym kroku tworzenia ebooka proponowałem Ci zrobienie listy z przynajmniej 9 głównych pytań w twojej tematyce. Na każde pytanie należy odpowiedzieć w odrębnym rozdziale twojej książki.

 

W miarę możliwości proponuj nieparzystą liczbę rozdziałów, ponieważ daje to wrażenie skończonego produktu.

 

Jeżeli nie masz inspiracji Stephen-a Kinga, to nie martw się ponieważ nie zależy nam tutaj na tym aby stworzyć piękny romans, lecz na tym aby przekazać merytoryczne informacje. Możesz także zawrzeć w twoim ebooku informacje znane przez wszystkich dodając osobisty punkt widzenia lub w ciekawy sposób opisać temat.

Ponadto możesz skorzystać ze StoryTellingu opowiadając historie w twojej książce. Czytelnicy uwielbiają historie, więc podczas przekazywania porad opowiadaj także o sobie. Opowiadanie historii motywuje ludzi i tworzy więź.

Kiedy stworzysz już listę pytań, to wystarczy że na nie odpowiesz jedno po drugim. Polecam Ci bardzo prostą strukturę dla każdego z rozdziałów twojego ebooka.

 

 • Wprowadzenie do rozdziału i dlaczego warto go przeczytać
 • Jakie są konsekwencje spotykane u osób którym się nie udało uporać z danym problemem. Jaki to ma wpływ na ich życie ?
 • Jak wyglądało twoje doświadczenie w walce z danym problemem ?
 • Konkretne porady z twojej strony i praktyczne działania do wykonania
 • Krótkie streszczenie rozdziału i powiązanie przeczytanego rozdziału z następnym.

Jeżeli nie wiesz jak odpowiedzieć na któreś z pytań które zapisałeś. To obejrzyj kilka filmów na YouTube na ten temat i przeczytaj kilka artykułów na innych blogach. Mimo wszystko według mnie najlepszym źródłem wysokiej jakości informacji są książki.

1.5 Jaki Program do pisania ebook-a ?

 

Zanim napiszesz pierwszego ebooka to upewnij się że dysponujesz odpowiednim programem który pozwoli Ci wyeksportować twój plik w formacie PDF. Najwięcej eBooków jest czytane w formacie PDF lub innych formatach proponowanych na telefony i komputery jak MOBI czy EPUB.

 

Według mnie najlepszym programem do tekstu, w dodatku online jest Google Docs

 

Format dostarczany przez google docs będzie odpowiedni aby sprzedawać ebooki na stronach jak Allegro lub twój blog.

Poradnik zarabiania na blogu 

KROK 4 – JAK ZARABIAĆ NA KURSACH ONLINE NA BLOGU ?

Jak zarabiać na kursach online ?

W tym etapie dowiesz się jak zarabiać na blogu na kursach online.

 

Zarabianie na kursach online jest najbardziej dochodowym sposobem na zarabianie na blogach. 

Tworzenie kursów online wymaga małego nakładu czasu i kiedy zostaniesz ekspertem w swojej tematyce, to nie będziesz musieć szukać dodatkowych informacji podczas tworzenia twoich kursów.   

1. Jak stworzyć kurs online ?

 

W taki sam sposób jak przed tworzeniem ebooka musisz przeanalizować czego potrzebują twoi potencjalni klienci. Innymi słowy musisz wiedzieć jakich informacji poszukują czytelnicy.

 

Uwaga jednak tworzenie kursu online polega na proponowaniu konkretnych działań w przeciwieństwie do teorii która jest dostarczana przez ebooki.

 

Po kursie online każda osoba powinna być w stanie zaaplikować przekazaną wiedzę bez dodatkowych informacji. Dokładnie w taki sposób tworzę wszystkie kursy online na tej stronie. 

1.1 Jak znaleźć pomysł na kurs online ?

 

Jak wspominałem poprzednio, stwórz listę pytań które są najczęściej zadawane w twojej tematyce i na powiązanych z nią forach. Nie zajmuj się tematami które nie są priorytetowe dla twoich odwiedzających.

 

Temat twojego kursu powinien być celem numer jeden odwiedzających twojego bloga. Im więcej praktycznych rozwiązań dostarczy klientom twój kurs, tym więcej będziesz sprzedawać i tym bardziej będziesz w stanie zwiększyć cenę twojego kursu.

1.2 Jak nagrać kurs online ?

 

Zdaję sobie sprawę z tego że wiele osób nie chce stawać przed kamerą z powodu braku pewności siebie. Wiem że zapewne nie jesteś przyzwyczajony do nagrywania swojej twarzy i pokazywania jej innym nieznajomym ludziom.

 

Nie obawiaj się, ja na początku też miałem takie problemy i bardzo ciężko było mi odpowiednio się wysławiać przed kamerą. Jednakże z czasem zobaczysz że jakość twoich filmów się polepszy, twoja wymowa będzie łatwa do zrozumienia i twoje filmy będzie się dobrze oglądać.

 

Niemniej jednak Warszawy w jeden dzień nie zbudowano więc musisz od czegoś zacząć, także zanim zaczniesz nagrywać twoje pierwsze filmy lub kurs to trenuj nagrywając się w różnych okazjach.

 

Kiedy zaczynałem moje pierwsze filmy bardzo przejmowałem się tym co inni będą sądzić o mnie. Jednak zdałem sobie sprawę z tego że tak naprawdę osoby są tylko i wyłącznie zainteresowane treścią a nie samą oprawą filmu.

 

Zacząłem koncentrować się na tym czego chcieli dowiedzieć się moi klienci i próbowałem dostarczyć im tych informacji.

 

Przejmowałem się bardziej emocjami moich odwiedzających niż moimi własnymi. W skutku doprowadziło to do tego że moje filmy stały się lepszej jakości.

 

Jednakże zawsze podczas nagrywania filmów odczuwam pewien dyskomfort który z biegiem czasu zmniejsza się coraz bardziej.

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany o tym aby zacząć nagrywać przed końcem dzisiejszego dnia to proponuję Ci zacząć od nagrywania twojego ekranu lub od tworzenia specjalnych animowanych filmów.

 

Ja zacząłem od razu od nagrywania mojej twarzy jednak znam wielu blogerów którzy zaczęli od nagrywania własnego ekranu. Tak też można…

 

Możesz dla przykładu stworzyć prezentację PowerPoint, proponować film w którym będziesz nagrywać twój ekran i prezentować twój projekt omawiając go jednocześnie. Jeżeli chodzi o niezbędny sprzęt do nagrywania kursu online to polecam korzystanie ze smartfona, na początek. 

 

Aktualne telefony proponują filmy wysokiej jakości które mogą być nagrywane w rozdzielczości 4K. 

 

Ponadto polecam korzystać ze statywu i mikrofonu. Jeżeli nie masz dobrego smartfona to możesz nagrywać się za pomocą wbudowanej kamery w twoim komputerze.

 

Z kolei jeżeli nie dysponujesz nawet takim sprzętem to możesz zacząć od nagrywania twojego ekranu i korzystania z mikrofonu twojego komputera.

Nie licz jednak na pozytywne reakcje…

1.3 Jak zmontować kurs online ?

 

W przeciwieństwie do tego co możesz sądzić aby montować filmy wcale nie potrzeba bardzo dobrych programów.

 

Ja na początku korzystałem z programów które były wbudowane w oprogramowaniu mojego komputera. Nie należy też dodawać muzyki i intra do filmu. 

 

Pamiętaj że ludziom zależy tylko i wyłącznie na treści więc wytnij wszystkie niepotrzebne elementy z twojego filmu i także usuń momenty w których włączasz i wyłączasz kamerę.

 

Jeżeli dotarłeś do tego stadium lektury tego poradnika to zapewne dysponujesz już gotowymi filmami. Na tym etapie należy stworzyć panel szkoleniowy aby zamieścić na nim filmy i sprzedać twój pierwszy kurs. 

 

W tym wpisie możesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak sprzedać kurs online

Jak zarabiać na blogu ?

KROK 5 – JAK SPRZEDAWAĆ NA BLOGU ?

Jak sprzedawać na blogu ?

Czy wiesz że sama deskrypcja produktu napisania na szybkiego nie wystarczy aby sprzedać produkt lub kurs online ?

Do sprzedaży potrzeba solidnej argumentacji. Musisz udowodnić ludziom że twój kurs lub ebook jest warty uwagi i że faktycznie może pomóc ludziom.

Jednakże, promowanie twojego produktu w sposób indywidualny każdego z twoich odwiedzających mija się z celem. To właśnie dlatego stworzysz specjalną stronę na twoim blogu która będzie automatycznie promować i sprzedawać kursy online.

Jeżeli już dysponujesz twoim pierwszym produktem, kursem, ebookiem to należy zająć się sprzedażą. Jasnym jest że nawet posiadając rewelacyjny produkt bez odpowiedniej metody sprzedaży nie zarobisz ani grosza.

 

Na tym etapie przekażę Ci strukturę strony sprzedażowej (sale page) na której znajdzie się treść w postaci filmu lub tekstu prezentacyjnego. Jeżeli chodzi o mnie to uważam że korzystanie z formatu wideo w celu sprzedaży kursów online jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

 

Niemniej jednak połączenie tekstu z filmem może dać jeszcze lepsze rezultaty…

1. Jak sprzedwać automatycznie na blogu ?

 

Aby móc sprzedawać twoje produkty cyfrowe należy mieć stronę sprzedażową. Strona sprzedażowa powinna pozostawiać osobie która na nią trafiła tylko i wyłącznie 2 możliwe działania: zakup twojego produktu lub zamknięcie aktualnej strony.

 

Wskaźnik konwersji strony sprzedażowej powinien sytuować się w granicach 4%. Jeżeli wskaźnik konwersji twojej strony jest większy niż 6% to możesz zaliczyć ją do zoptymalizowanej.

 

Jeżeli twój wskaźnik konwersji jest zbyt niski, to oznacza że twoja strona jest nieatrakcyjna lub jej odwiedzający nie są wystarczająco wykwalifikowani (zainteresowani twoim produktem).

1.1 Jaki format strony sprzedażowej wybrać ?

 

Zanim stworzysz stronę sprzedażową musisz wybrać między tekstem a filmem. Jeżeli jest to pierwsza strona którą tworzysz to polecam Ci napisać ją w formacie tekstu.

 

Jeżeli chodzi o mnie to filmy są bardziej skuteczne w sprzedaży niż teksty. Niemniej jednak różnica między filmem a tekstem to zaledwie kilka procent konwersji.

 

Jeżeli jesteś początkującym to śledź ten poradnik dla tekstu sprzedażowego a jeżeli należysz do bardziej zaawansowanych. To wybierz film.

1.2 Jak stworzyć stronę sprzedażową ?

 

Nie istnieje magiczna formuła która pomoże Ci w pisaniu tekstu na stronę sprzedażową.

 

Przekażę Ci strukturę którą będziesz mógł zaaplikować na twojej stronie sprzedażowej… struktura która pomaga mi zarabiać pasywnie na większości moich blogów.

 

Na samym początku twojego tekstu sprzedażowego, zaprezentuj się i opowiedz kim jesteś w kilku zdaniach. Polecam załączyć twoje zdjęcie ( z dużym uśmiechem w miarę możliwości).

 

Nie wahaj się mówić o twoim doświadczeniu i o problemach które Ci się przytrafiły na początku przygody z daną tematyką, kiedy już to zrobisz zaprezentuj rezultaty aktualne które udało Ci się uzyskać.

 

Głównym celem tego początkowego tekstu jest stworzenie wizji w głowach odwiedzających jednocześnie pokazując im że jesteś w stanie im pomóc ponieważ przeszedłeś przez te same sytuacje.

 

Aby zilustrować twoje zdania możesz postawić czerwone krzyżyki koło problemów i zielone strzałki koło rezultatów które gwarantują twoje produkty cyfrowe.

 

W drugiej części polecam Ci zaprezentować twój produkt. Jeżeli sprzedajesz kurs wideo, to zaprezentuj twój kurs w postaci kilku rozdziałów. Dla każdego rozdziału należy wybrać tytuł który przyciąga uwagę jak było to w przypadku ebooka.

 

Na każdy tytuł powinno przypadać kilka podtytułów które odpowiadają na pytania które mogą być potencjalnie zadawane przez twoich klientów. Taką samą metodę należy zastosować w przypadku ebooka.

 

Ponadto jeżeli sprzedajesz książkę to postaraj się aby tekst twojej strony sprzedażowej był lekko ekstrawagancki i przyjemny podczas czytania ponieważ wiele osób uważa że czytanie jest nudne dlatego powinieneś pokazać że wcale tak nie jest. Szczególnie w przypadku tekstów twojego autorstwa.

 

Następnie warto jest umieścić obiecany rezultat na stronie sprzedażowej. Należy także napisać że produkt jest wysyłany natychmiast po dokonaniu zakupu.

 

Twoi odwiedzający nie chcą tylko i wyłącznie znać twojego produktu, ale chcą także wiedzieć jak będzie wyglądać transakcja.

 

Wystarczy tylko i wyłącznie jedno zdanie które wskazuje na to że transakcja jest bezpieczna aby zwiększyć wskaźnik konwersji.

 

Ponadto możesz proponować gwarancję rezultatów na twoje produkty. Zapewni to zaufanie twoich klientów wobec twojego produktu i przekona ich do zakupu.

 

Proponując gwarancję satysfakcji można narazić się na przyciąganie klientów którzy pragną tylko i wyłącznie kupić twój produkt, skorzystać z niego, i poprosić o zwrot pieniędzy.

 

Mimo obecności takich osób na rynku będziesz w stanie zarabiać pieniądze. Jeżeli chodzi o mnie to na 15 000 zarobionych złotówek musiałem oddać jakieś 200. Nieźle…

 

Na sam koniec wstaw na twoją stronę sprzedażową widoczny Call to Action czyli wezwanie do działania. Dodaj przycisk o kolorze zielonym lub pomarańczowym który będzie przekierowywać klientów na stronę płatności.

1.3 Jak nagrać film sprzedażowy ?

 

Tak samo jak w przypadku tekstu zaprezentuj twoje problemy i rezultaty jakie udało Ci się osiągnąć dzięki twojemu produktowi. Następnie zaprezentuj swój produkt po raz kolejny w formie rozdziałów.

 

Wspomnij o tym że twój produkt jest wysyłany natychmiast po dokonaniu transakcji przez klienta i że gwarantuje rezultaty.

 

Powiedz także o tym że dla osób niezadowolonych proponujesz gwarancję zwrotu pieniędzy. Na sam koniec dodaj wezwanie do działania w postaci przycisku o kolorze zielonym lub pomarańczowym. 

Jak zacząć zarabiać na blogu ?

KROK 6 – BUDOWANIE LISTY MAILINGOWEJ

Email marketing na blogu

Na tym etapie posiadasz już ofertę i produkty które nadają się do sprzedaży. Posiadasz także stronę sprzedażową która będzie automatycznie sprzedawać twoje produkty. Następnym zadaniem będzie wysyłanie wykwalifikowanych osób na twoją stronę sprzedażową.

 

Aby ten system działał musisz gromadzić adres email twoich odwiedzających aby potem im wysyłać przystosowane wiadomości. System automatycznych wiadomości zwiększa sprzedaż dwukrotnie.

 

W internecie posiadanie autorespondera nie jest opcją a wymaganiem jeżeli chcesz zarabiać w sposób pasywny na twoim blogu.

1. Jak zbierać adresy mail na blogu ?

 

Aby automatycznie gromadzić adresy email i wysyłać wiadomości będziesz potrzebować programu który zapewni Ci to wszystko. Ogólnie w internecie ten rodzaj programów nazywamy autoresponderem.

 

Autorespondery mają jako główne zadanie gromadzenie adresów mail twoich odwiedzających dzięki formularzom kontaktowym.

 

Ponadto autorespondery będą wysyłać zaprogramowane wiadomości w sposób automatyczny zależnie od działań twoich potencjalnych klientów.

 

Na koniec autorespondery umożliwiają wysyłanie masowych e-maili. Oznacza to że będziesz w stanie bezpośrednio skontaktować się z całą listą twoich kontaktów podczas promowania nowego produktu lub promocji.

 

Osobiście korzystam z programu GetResponse.

1.2 Tworzenie formularza kontaktowego na blogu

 

Tuż po wyborze twojego autorespondera będziesz w stanie tworzyć formularze kontaktowe. Osobiście korzystam z GetResponse ponieważ moim zdaniem jest to najbardziej zaawansowany program na rynku który jednocześnie proponuje 30 dni darmowego serwisu.

 

Nieważne z jakiego programu korzystasz, twoje formularze powinny być czytelne i przejrzyste. Dobrym wyborem będzie stworzenie bloga który jest czytelny, nie należy zaśmiecać strony bloga reklamami, idealnym rozwiązaniem będzie prostota i ergonomia na najwyższym poziomie. 

 

Więc podczas tworzenia formularza kontaktowego należy jasno zamieścić propozycje wartości.

1.3 Jak zwiększyć konwersje formularza kontaktowego na blogu ?

 

Niektórzy blogerzy oferują ebooki a inni darmowe szkolenia. Kluczowym rozwiązaniem będzie proponowanie różnego rodzaju materiałów. 

Dlatego też należy testować różne propozycje ponieważ niektóre osoby mają preferencje wobec e-booków a inne wolą formaty wideo. 

Oczywistym jest że napisanie ebooka zajmuje dużo więcej czasu niż stworzenie prywatnego wideo dla twoich zapisanych prospektów.

To dlatego polecam stworzenie krótkiego filmu zamiast pisania całego ebooka od nowa. Będzie to najbardziej optymalna metoda aby gromadzić adresy email na twoim blogu lub za pomocą kanału YouTube.

 

Jedno ze zdań które bardzo dobrze działa podczas gromadzenia adresów e-mail to: ” Po wpisaniu twojego adresu email dostaniesz…” na miejsce kropek wpisujesz zalety twojego darmowego produktu i rezultaty które zostaną osiągnięte przez osoby które przeczytają twój ebook lub obejrzą kurs.

 

Jeżeli chodzi o wezwanie do działania, czyli przycisk który zatwierdzi zapis użytkownika to polecam wpisać krótkie zdanie typu “wyślij mi wszystko teraz”. Oczywiście jeżeli osoba pragnie odebrać produkt który kryje się z ofertą będzie zobowiązana do wpisania swojego adresu mail.

 

Jeżeli chodzi o kolor przycisku to polecam tutaj kolor zielony ponieważ zauważyłem że wskaźnik konwersji dla tego koloru jest większy niż w przypadku wszystkich innych kolorów.

1.4 Gdzie wstawiać formularze kontaktowe na blogu ?

 

Formularze służące gromadzeniu adresów mail nie powinny znajdować się tylko w sidebar twojego bloga. Na podstawie lat doświadczenia wielu właścicieli blogów udowodniło że sidebar jest kojarzony z reklamą.

 

Osobiście polecam załączać formularze kontaktowe na początku i na końcu każdego artykułu, ponadto dla każdego formularza należy od czasu do czasu zmieniać tekst.

 

Kiedy odwiedzający zapisze się na listę mailową powinien być kierowany na stronę z podziękowaniem.

 

Warto jest też zamieścić na tej stronie pliki cookie które zapiszą odwiedzającego w bazie danych jako zapisanego na mailing list.

 

Wówczas kiedy ta osoba powróci na twoją stronę internetową to nie będą wyświetlać się jej informacje związane z zapisem na mailing listę.

 

Zamiast tego będziesz mógł wyświetlać im różne promocje. Większość programów służących do zarządzania listą pozwala na zamieszczanie plików cookie na twojej stronie.

Jak założyć bloga i zarabiać ?

KROK 7 – AUTOMATYZACJA SPRZEDAŻY NA BLOGU

Automatyzacja sprzedaży na blogu

 

Automatyczne zarabianie na blogu dzięki email marketingowi.

 

Na tym etapie na twoim blogu znajdują się już formularze kontaktowe, gotowy produkt i pełno artykułów. Teraz należy sprawić aby odwiedzający którzy zapisali się na twoją mailing listę dostawali mailowe powiadomienia o twoich promocjach, produktach i nowościach na blogu.

 

Chodzi o to by w pełni zautomatyzować proces sprzedaży, dzięki różnym programom będziesz w stanie zaprogramować wysyłanie maili w sposób dzięki któremu każda osoba po zapisaniu się na listę dostanie automatycznie mail od razu lub za kilka dni.

1. Automatyzacja sprzedaży kursów na blogu

 

Aby gromadzić adresy email i potem wysyłać automatyczne wiadomości potrzebujesz programu który się tym zajmie. Wykorzystasz do tego autoresponder. Te programy mają na celu gromadzenie adresów mail twoich odwiedzających dzięki formularzom.

 

Ponadto te programy pozwalają wysyłać automatyczne kampanie mailowe w zależności od zachowań osób zapisanych na listę.

 

Oprócz tego ten rodzaj programu pozwala na wysyłanie e-maili masowych, chodzi o wiadomości z promocjami lub informacjami na temat twojego bloga.

2. Tworzenie kampanii email marketing na blogu

 

Kiedy już będziesz w posiadaniu programu który posłuży Ci do wysyłania wiadomości będziesz tworzyć formularze. Osobiście korzystam z programu GetResponse ponieważ uważam że jest to najlepszy program dostępny na rynku ponadto możesz skorzystać z bezpłatnej 30-dniowej wersji.

 

W rzeczywistości nieważne jest to z jakiego programu korzystasz, ważne jest to aby twoje formularze kontaktowe były profesjonalne i czytelne co zwiększy twój wskaźnik konwersji.

3. Segmentacja w email marketing-u

 

Aby zwiększyć wskaźnik konwersji możesz także programować wysyłanie wiadomości według zachowań klientów.

 

Wyobraź sobie sytuację w której twój klient kupuje u ciebie produkt po czym ty proponujesz mu inne produkty poprzez automatyczne wiadomości. Dzięki takiemu systemowi zwiększysz swoje szanse na sprzedaż.

 

Aby ten system sprawnie działał stwórz kilka mailing list i zapisuj do listy klientów osoby które kupiły u jakiś produkt.

 

Ja osobiście na wielu moich blogach proponuję jednorazowym klientom inne produkty. I im więcej dane osoby kupują produktów tym więcej im proponuję.

 

Pamiętaj także o segmentowaniu nowych zapisanych. Skuteczna wiadomość email jest oczekiwana, trafna i spersonalizowana wobec użytkownika.

Jak zarabiać na blogu ?

KROK 8 – JAK POZYCJONOWAĆ BLOGA SAMEMU SEO ?

Jak pozycjonować bloga samemu ?

 

Wiele firm skupia się na tym aby promować posty na mediach społecznościowych.

 

Niestety wiadomości publikowane na mediach społecznościowych toną szybko w morzu innych informacji. Jeżeli postawić na strategie tworzenia treści to wiedz że artykuły i filmy zostaną pozycjonowane w wyszukiwarkach.

 

“Reklama to cena jaką firmy płacą za brak kreatywności”

 

Dzięki temu artykuł na który poświęciłeś dwie godziny będzie widoczny przez całe życie twojego biznesu. Ponadto w artykule i filmie masz większe pole manewru jeżeli chodzi o pokazanie twojej ekspertyzy i argumentów sprzedażowych.

 

Co więcej artykuły i filmy przełożą się na pozycjonowanie twojego bloga co przyniesie kolejnych klientów.

Trzy elementy które sprawiają że twój blog będzie dobrze pozycjonowany:

 

 • Wysokiej jakości treść w postaci artykułów i filmów
 • Linki prowadzące do twojego bloga z innych stron
 • Optymalizacja ergonomii bloga

 

Sprecyzujmy teraz dokładnie na czym polega każdy z tych podpunktów dzięki czemu na twojego bloga będzie trafiać bardzo dużo osób dzięki wyszukiwaniu.

Dowiedz się jak pozycjonować bloga samemu ?

1. Pozycjonowanie bloga SEO

 

Tworzenie treści na bloga polega na strategii inbound marketing która ma na celu przyciąganie osób do firmy. Ta metoda jest bardzo efektywna ponieważ przyciąga tylko i wyłącznie potencjalnych klientów.

 

Ponadto warto zaznaczyć że tworzenie treści jest całkowicie darmowe, piszesz artykuł i Google pozycjonuje go całkowicie za darmo zależnie od jego jakości.

 

Główną różnicą między reklamą a inbound marketing jest to że dzięki reklamie będziesz docierać do wszystkich osób, tych zainteresowanych i tych niezainteresowanych.

 

Niestety osoby nie zainteresowane nie przyniosą Ci żadnego zysku więc płacenie za reklamę będzie stratą pieniędzy.

 

Ponadto treść jest najważniejsza w internecie, jeżeli będziesz tworzyć kilka artykułów na miesiąc to możesz zapewnić sobie od 100 do 200 odwiedzających na blogu.

 

Na jednym z moich pierwszych blogów mam około 40 artykułów dzięki którym każdego dnia na tą stronę trafia ponad 200 osób. Musisz jednak wiedzieć że to zajmuje sporo czasu i energii.

 

Należy także zaznaczyć fakt że nie powinno się przyciągać byle jakich osób do twojego bloga, nie chodzi tutaj o to aby stworzyć kolejny portal społecznościowy.

 

Blogerom zależy na osobach które będą potencjalnie zainteresowanie produktami które oferują.

2. Pozycjonowanie bloga – linki wchodzące

 

Pozycjonowanie twojego bloga w rezultatach wyszukiwania Google zależy także od popularności twojej strony. Innymi słowy miejsce w wynikach wyszukiwania zależy nie tylko od ilości stworzonych artykułów ale także od ilości zewnętrznych stron które kierują do twojego bloga.

 

Jeżeli każdego miesiąca jakiś blog w twojej tematyce będzie załączać link do twojego bloga to Google zanotuje to i poprawi twoją pozycję. Także im więcej linków prowadzących do twojej strony tym lepiej dla pozycjonowania twojego bloga.

 

Aby uzyskać linki prowadzące do twojej strony istnieje kilka metod

 

 • Zapisanie się do specjalnych katalogów internetowych
 • Pisanie artykułów dla innych blogów i zamieszczanie linku do twojego
 • Cytowanie innych blogerów w nadziei że się odwdzięczą

 

Jeżeli chodzi o katalogi to polecam zapisywanie się do katalogów które są wyspecjalizowane w twojej tematyce. Algorytmy Google nie są głupie więc ta wyszukiwarka dobrze wie kiedy zapisujesz się na słabej jakości katalogi.

 

Ponadto warto mieć na uwadze to aby zapisywać się do jednego katalogu na miesiąc zamiast zapisać się do 10 lub 15 katalogów w jeden tydzień.

 

Myślę że pisanie artykułów dla innych blogerów i zamieszczanie linków prowadzących do twojej strony jest najlepszą metodą aby wypozycjonować się w wyszukiwaniach. Także zaproponuj innym blogerom napisanie artykułu dla ich strony.

 

Działanie które możesz wykonać już teraz to skontaktowanie się z dziesięcioma największymi blogami w twojej tematyce i zaproponować im jednorazową współpracę. Zaproponuj im pisanie artykułów w zamian za link zwrotny.

3. Optymizacja WordPress pod Seo

 

WordPress jest świetnym CMS jednak ma także kilka wad. Pierwszą wadą to duplikowanie treści. Otóż po napisaniu artykułu twój artykuł będzie zduplikowany jeżeli nie zmieniłeś ustawień. Twój artykuł pojawi się na stronie głównej i na stronie samego artykułu.

 

Zduplikowana treść nie jest dobrze postrzegana przez algorytmy google. Ponadto należy tworzyć kategorie artykułów i treści na twoim blogu ponieważ polepsza to pozycjonowanie Google.

Jak zarabiać na blogu ?

KROK 9 – JAK PRZYSPIESZYĆ BLOGA ?

Jak przyspieszyć bloga wordpress ?

 

Na daną chwilę posiadasz już bloga, artykuły, produkty i system konwersji. Mówiąc o optymalizacji mam na myśli zwiększenie wskaźnika konwersji, konwersji odwiedzających na leadów i leadów na klientów.

 

Przekażę Ci kilka skutecznych technik które pozytywnie wpłyną na wskaźnik konwersji twojego bloga. Następujące porady tyczą się małych i dużych blogów niezależnie od tego czy blog dostarcza już pieniądze czy nie.

Dowiesz się miedzy innymi jak przyspieszyć bloga na wordpress.

1. Jak przyspieszyć funkcjonowanie bloga wordpress ?

 

Prędkość funkcjonowania i wczytywania bloga jest kluczowa dla wskaźnika konwersji. Niektóre badania udowodniły że jedna sekunda czasu ładowania na plus może spowodować spadek konwersji o 10%.

 

Oto kilka metod którymi podzielę się z tobą w tym poradniku

 • Korzystanie z wtyczki do cache
 • Zmniejszanie rozmiaru zdjęć przed załadowaniem na bloga
 • Wybieranie odpowiedniego formatu zdjęć dla bloga

Skorzystanie z tych porad pozwoli Ci na skrócenie czasu ładowania twojego bloga dwukrotnie.

1.1 Jaką wtyczkę do cache wybrać ?

 

Jako najlepsza wtyczka do pamięci podręcznej polecam WP super cache. Jest to wtyczka która jest całkowicie darmowa. Jeżeli zarabiasz już na twoim blogu to polecam Ci płatne rozwiązanie jakim jest Wp-rocket. Ta wtyczka skraca (minimizuje) kod .html bloga. 

 

Jako drugą najlepszą wtyczkę do optymizacji polecam WP Smush, to rozszerzenie zmniejszy rozmiar zdjęć które będziesz wczytywać na WordPressa.

 

Nie należy jednak tylko i wyłącznie polegać na tej wtyczce, przed każdym ładowaniem zdjęcia na stronę WordPress należy zmniejszyć rozdzielczość obrazu, chodzi o to aby czas wczytywania twojego bloga był jak najkrótszy. Pamiętaj o konwersjach…

 

Jeżeli chodzi o sam format zdjęć i ilustracji to polecam format PNG. Niemniej jednak jeżeli chodzi o zwykłe zdjęcia to preferuj format JPEG. Są to dwa formaty które nie wymagają dużej ilości miejsca na dysku więc nie będą zbyt obciążać twojego bloga.

1.2 Jak zwiększyć konwersje na blogu ?

 

Jeżeli twój blog jest już w pełni funkcjonalny, zawiera produkty, artykuły i system sprzedaży to należy skupić się na wskaźniku konwersji. Jedną z najbardziej popularnych metod zwiększania wskaźnika konwersji są AB testy.

 

AB testy polegają na tym aby aby porównywać między sobą dwie wersje strony internetowej które zawierają małe różnice. Większość pluginów do AB testów jest dosyć droga, niektóre z nich mogą kosztować nawet 1000 $ miesięcznie.

 

Jedyny plugin który znam w dosyć przystępnej cenie to Nelio AB testing.

1.3 Jak zarabiać na blogu tworząc linię produktów informacyjnych ?

 

Posiadanie tylko i wyłącznie jednego produktu na blogu nie jest optymalnym rozwiązaniem ponieważ jeżeli sprzedasz ten produkt klientowi to nie będziesz potem mieć nic do sprzedania.

 

Więc wyobraź sobie że masz 100 klientów kiedy wszyscy klienci kupią u ciebie produkt nie będziesz mógł nic dodatkowego zarobić.

 

Musisz mieć na uwadze też fakt że łatwiej jest sprzedać osobie która już coś u ciebie kupiła niż osobie która dopiero Cię poznała. Dlatego tworzenie linii produktów pomaga drastycznie zwiększyć swoją sprzedaż.

 

Ponieważ będziesz w stanie sprzedawać kilka produktów na raz jednemu klientowi.

 

Dzięki tej metodzie zwiększyłem sprzedaż na moim blogu kilkakrotnie. Więc jeżeli posiadasz bloga i twój blok przeciąga już sporą ilością osób to nie koncentruj się na przyciąganiu kolejnych osób a na tworzeniu produktów.

 

Więc jeżeli jeszcze nie nie stworzyłeś twojego pierwszego produktu to zapraszam Cię do rozpoczęcia od tego.

 

Kiedy poznasz już odpowiednio twoich klientów to zaproponuj całą gamę produktów które będę związane z tym samym rezultatem oczekiwanym przez te osoby.

 

Jeżeli mimo tego poradnika nie jesteś jeszcze w stanie zbudować twojego bloga to kliknij w przycisk poniżej a pokażę Ci krok po kroku na filmie jak możesz stworzyć twojego bloga od zera bez programowania.