fbpx

Jak założyć bloga i zarabiać szybko od zera

Jak założyć bloga i zarabiać SZYBKO

Dziś powiem Ci o tym jak możesz zostać wolny finansowo dzięki Twojemu blogowi. W 5 etapach poznasz metodę na to jak założyć bloga i zacząć zarabiać, zostać wolnym finansowo i tak jak ja podróżować zatrzymując się w hotelach. W tym artykule dowiesz się jak zarabiać na blogu.

Tworzenie bloga na wordpress

Na daną chwilę dosłownie każdy może założyć bloga na wordpress i zarabiać. Otóż tak, wordpress o którym na pewno już wiesz napędza ponad 40% wszystkich stron internetowych i blogów. Ten program należy do kategorii CMS (content management system) i pozwala z poziomu intuicyjnego panelu zarządzać blogiem bez umiejętności programowania.

Więcej na temat tworzenia bloga na WordPress możesz dowiedzieć się w ogólnym poradniku na temat tego jak zarabiać na blogu.

Co więcej pisanie bloga nie jest łatwym kawałkiem chleba szczególnie dla początkujących. Zobacz jak pisać bloga na wordpress.

Przejdźmy teraz do samego modelu biznesowego zarabiania na blogu.

Krok 1 – Przyciąganie użytkowników na bloga

Jak stworzyć bloga i zacząć zarabiać? Zacznijmy od tego czym jest w ogóle blog. Często blogi są mylone tylko z modą i stylizacją – otóż nie! Na blogu możesz dzielić się Twoją pasją czy Twoją wiedzą i przekazywać różne rozwiązania innym. Także blog to nie tylko miejsce do dzielenia się swoimi przemyśleniami lub życiem.

Na blogach możesz dzielić się twoimi osiągnięciami, badaniami, metodami. Blog służy także firmom do stworzenia wizerunku eksperta w dowolnej dziedzinie.

Wiemy już czym jest blog. Krok 1, który pozwoli Ci zarabiać na Twoim blogu to przyciąganie użytkowników do Twojej struktury, czyli pisanie artykułów i tworzenie filmów.

Artykuły powinny odpowiadać na problemy ludzi. Dla przykładu dajmy na to, że ktoś chce schudnąć. W Internecie wpisze słowo kluczowe „jak schudnąć” i Twój artykuł powinien odpowiadać na to słowo kluczowe, czyli opisywać jak schudnąć. Twój artykuł będziesz rozdzielać na kilka małych części i będziesz mówić o tym jak ta osoba może osiągnąć rezultat, którego poszukuje.

Jeżeli nie wiesz na o czym pisać artykuły i tworzyć filmy to zapoznaj się z wpisem na temat analizy słów kluczowych. Dowiesz się jak szukać słów kluczowych i jak je potem analizować aby nie wpaść w pułapkę tworzenia treści dla ludzi którzy nie są zainteresowani twoimi produktami.

Krok 2 – Lista mailingowa

Drugim krokiem do zarabiania na blogu będzie gromadzenie adresów e-mail osób, które trafiają na Twojego bloga. W zamian za, na przykład, elektroniczną książkę będziesz proponować zapis na Twoją listę mailingową – innymi słowy newsletter. I to jest krok drugi.

Tworzenie listy mailingowej jest bardzo ważne ponieważ wiele osób, po opuszczeniu jakiegoś bloga po prostu nie wraca. Powodów może być kilka poczynając na tym że bardzo trudno jest zapamiętać wszystkie nazwy blogów które przeglądamy i kończąc na tym że osoba podczas przeglądania twojego wpisu nie ma czasu na odkrycie pozostałej zawartości bloga.

To właśnie dlatego z pomocą przychodzi nam lista mailingowa. Koncept jest bardzo prosty. Za pomocą specjalnego programu będziesz zbierać adresy mail oferując coś w zamian. Tak jak zostało to napisane powyżej. Program automatycznie będzie segregować kontakty i wysyłać pliki które oferujesz.

Ale jak to wykorzystać do zarabiania na blogu ?

Krok 3 – Automatyzacja konwersji

Przejdziemy teraz do kroku trzeciego jakim jest automatyzacja konwersji. Kiedy ktoś zapisze się na Twoją listę mailingową, Ty za pomocą różnych narzędzi takich jak np. GetResponse lub MailChimp będziesz wysyłać automatyczne kampanie mailowe, które będą miały na celu prezentację Twoich produktów.

Wysyłając te maile będziesz po prostu rozwiązywać dodatkowe problemy tych zainteresowanych osób, a jednocześnie będziesz prezentować Twoje produkty.

Krok 4 – Tworzenie produktu

Czwarty krok to tworzenie produktu, który będzie odpowiadać na problemy jakiejś konkretnej grupy ludzi. Jeżeli więc osoba, która chce schudnąć nie jest w stanie znaleźć wystarczających informacji na stronach internetowych czy w książkach, to będzie poszukiwać innych rozwiązań swojego problemu.

Tutaj właśnie pojawia się Twoja szansa. Stworzysz produkt, który będzie cyfrowy, będzie wirtualny. Będzie to szkolenie, książka lub kurs na temat tego jak schudnąć – jak osiągnąć pewien rezultat. Zobacz na czym polega zarabianie na kursach online.

Krok 5 – Automatyczna sprzedaż na blogu

Wreszcie krok piąty to automatyczna sprzedaż Twoich produktów. Poprzez wysyłanie kampanii mailowych i tworzenie stron sprzedażowych będziesz automatycznie sprzedawać Twoje produkty zainteresowanym osobom.

Z racji tego, że są to produkty wirtualne nie ma właściwie powodu, aby Twoja marża była niższa niż rzeczywista cena produktu. Oczywiście nie będziemy mówić tutaj o podatkach. W każdym bądź razie, biznes na blogu pozwoli Ci zachować ponad 90-95% Twoich ogólnych dochodów.

Jak więc stworzyć bloga i zarabiać szybko?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, krok po kroku, jak zarabiać na blogu nie mając dużo czasu (pracując nawet godzinę dziennie) bez jakichś ogromnych umiejętności technicznych, umiejętności programisty czy sprzedawcy to ja pokażę Ci krok po kroku na moim ekranie jak możesz to zrobić. Powiem Ci gdzie kliknąć, dlaczego to zrobić i jak to zrobić. Uzyskaj dostęp do 1 godziny darmowego kursu na temat zarabiania na blogu.

Wytłumaczę Ci to wszystko!