fbpx

Planujesz pisanie lub masz już gotowy tekst na ebooka. Zastanawia Cię kwestia jak wydać ebooka za darmo.  W tym artykule dowiesz się krok po kroku jak dobrze wydać ebooka. 

Jak wydać ebooka

 Osobiście jestem autorem dwóch e-booków:

  • Jak zostać sportowcem
  • Odżywianie piłkarzy

Jednego z nich wydałem za pomocą wydawnictwa a drugiego wydałem samodzielnie.  Opiszę dziś jak wygląda procedura  wydania ebooka wraz z wydawnictwem i jak powinno to wyglądać, kiedy wydajesz książkę samodzielnie. 

 Więc w tym artykule dowiesz się:

  • Jak wydać ebooka za darmo
  • Co należy mieć na uwadze podczas wydawania ebooka
  • Jak zareklamować ebooka
  • Jak stworzyć projekt graficzny na okładkę ebooka

 Jak wydać ebooka za darmo

Na samym początku musisz znaleźć odpowiedni tytuł dla twojej książki.  Tytuł ebooka powinien być łatwy do zapamiętania,  ewentualnie może to być słowo kluczowe które poprawi pozycjonowanie twojego ebooka w internecie lub także jakaś śmieszna nazwa. 

Jak stworzyć okładkę dla ebooka

Jak napisać ebooka

Kiedy znajdziesz już tytuł twojego ebooka pora na okładkę.  Okładka powinna być prosta i estetyczna.  Nie należy na niej zamieszczać zbyt wiele tekstu ani wiele elementów.  Ładne zdjęcie i duży tytuł wystarczą.  Do stworzenia okładki możesz wykorzystać oprogramowanie canva. 

Jak napisać opis dla ebooka

Kiedy twoja okładka będzie gotowa pora na opis ebooka.  Opis ebooka to coś w rodzaju tekstu sprzedażowego który będzie zachęcał odwiedzających do kupna twojej książki. 

Opis ebooka powinien zawierać kluczowe informacje jak na przykład o czym jest dana książka, jakie kwestie są omawianie, na jakie pytanie można znaleźć odpowiedzi. 

Poza tym tekst opisowy powinien być starannie opracowany.  Najlepiej, zanim go opublikujesz to poproś kogoś z rodziny lub przyjaciół o kilkakrotne przeczytanie.

Oprócz tego, kiedy skończysz pisanie twojej książki to odstaw ją na kilka dni lub kilka tygodni, przeczytaj ją potem aby wyłapać literówki, źle napisane zdania i aby zmienić niektóre informacje.  Często po takiej lekturze można znacznie ulepszyć twojego ebooka

Jak zareklamować ebooka

Tekst sprzedażowy okładka i tytuł są gotowe, pora na promowanie twojej książki. Możesz robić reklamę ebooka na wiele sposobów.  Jednakże na sam początek aby twoja książka dobrze się sprzedawała potrzeba Ci ludzi którzy będą w stanie ją kupić. 

 Zastanów się więc w kogo celujesz twoją książką ? 

Jeżeli twoja książka jest o ogrodzie to logicznym będzie że sprzedasz ją wśród grona ogrodników. 

Dlatego też musisz znaleźć internetową niszę, czyli na przykład kanał na YouTubie lub Bloga który jest na temat którym interesują się osoby dla których napisałeś swoją książkę. 

Dobrą metodą jest prowadzenie strony internetowej, kanału YouTube, konta na Instagramie lub strony na Facebooku na których publikowane są ciekawe informacje.

Poproś innych blogerów o reklamę

Jeżeli nie masz osób które cię śledzą to poproś innych blogerów i youtuberów aby zareklamowali twoją książkę. Możesz także skorzystać z reklam na Facebooku i reklam Google aby twoja książka szybko dotarła do większej ilości osób. 

Idealną metodą na publikację twojej książki jest poproszenie blogerów o napisanie specjalnego artykułu na jej temat.  Kiedy ja wydawałem moje ebooki to zostały napisane trzy artykuły na ich temat na blogach ze sporą ilością osób, dzięki czemu wiele ludzi mogło zobaczyć mojego ebooka i go zakupić. 

Jeżeli nie współpracujesz z wydawnictwem to możesz skontaktować się ze sklepami internetowymi które sprzedają ebooki.  Dzięki temu twoje książki będą miały widoczność ale niestety stracisz ponad 50% twoich zysków dlatego też najlepszą metodą będzie sprzedawanie ebooków na własną rękę. 

Napisz i wydaj ebooka w tydzień

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak napisać, sprzedać i promować twojego ebooka to przygotowałem specjalne szkolenie na ten temat abyś w mniej niż tydzień był w stanie stworzyć twojego pierwszego ebooka który będzie przynosić dochody pasywne