fbpx

Clickfunnels Komplenty Poradnik Po Polsku

Clickfunnels jest jednym z najbardziej kompletnych narzędzi do prowadzenia biznesu online. Ta aplikacja została stworzona w Stanach Zjednoczonych i dziś jest niezwykle popularna wśród wszystkich webmarketerów na świecie. To narzędzie pozwala na tworzenie zachwycających landing pageów które zwiększą konwersje i liczbę klientów. Z tym narzędziem możesz w bardzo prosty i intuicyjny sposób tworzyć lejki sprzedażowe.

Clickfunnels

Zakładanie konta w Clickfunnels

Aby korzystać z Clickfunnels najpierw należy założyć konto. Korzystanie z tej aplikacji jest płatne, lecz możesz skorzystać z okresu próbnego który trwa aż 14 dni od dnia zapisu. Skoro już to wiemy to jak konkretnie założyć konto w Clickfunnels ?

Aby założyć konto w Clickfunnels należy udać się na stronę https://www.clickfunnels.com/ i kliknąć start free 14 Day trial. Wówczas zostaną Ci zaproponowane 2 oferty, pierwsza za 97 dolarów miesięcznie która zawiera podstawowe funkcje i druga za 297 dolarów miesięcznie która jest bardziej rozbudowana między innymi ze względu na moduł Backpack i Actionetics. Należy wybrać ofertę która odpowiada twojemu biznesowi. Natomiast jeżeli nie znasz dobrze angielskiego to poniżej wytłumaczyłem każdą z proponowanych ofert.

Po wybraniu oferty kliknij Start Free Trial Now. Wpisz twoje imię i nazwisko, a także dodatkowe informacje jak numer telefonu i adres email, następnie kliknij Create My Account Now. Strona teraz poprosi Cię o podanie informacji płatniczych, lecz nie będzie inicjalizować płatności przed upływem okresu próbnego. Warto wspomnieć, że potem bardzo łatwo można zamknąć konto.

Po aktywacji konta dostaniesz wiadomość e-mail, należy w niej kliknąć Get Started With Clickfunnels Here. Zostaniesz wówczas przekierowany na stronę logowania do twojego konta.

Różne oferty Clickfunnels — Jaką wybrać ?

Mimo tego, że jest proponowany okres próbny, prędzej czy później chcąc korzystać z tego narzędzia należy się zdecydować na zakup. Ale która oferta będzie dobra dla Ciebie ?

Oferta za 97 dolarów miesięcznie

W tym pakiecie znajdziesz wszystkie funkcje do tworzenia lejków sprzedażowych. Między innymi strony landing, strony sprzedażowe, integracje autoresponderów i bramki płatności. Z tą opcją możesz stworzyć tylko 20 lejków, 100 stron i 20 000 wizyt użytkowników miesięcznie.

Oferta za 297 dolarów miesięcznie.

Ta opcja jest już dużo bardziej rozbudowana i przeznaczona dla sporych biznesów online. Nie masz ograniczenia co do lejków sprzedażowych ani wizyt na twojej stronie. Co więcej, masz dostęp do Backpack i Actionetics.

Zatem jeżeli dopiero zaczynasz biznes w sieci to wybierz ofertę pierwszą a jeżeli potrzebujesz czegoś potężnego to lepiej sprawdzi się oferta druga.

Jak tworzyć lejki sprzedażowe w Clickfunnels

Jest wiele powodów dla których warto tworzyć lejki sprzedażowe za pomocą Clickfunnels. Po pierwsze jest to program bardzo prosty do użytkowania pod warunkiem, że znasz choć trochę Angielskiego. A nawet jeżeli nie znasz to i tak się przekonasz, że jest to dziecinnie proste.

Co więcej, ten program pozwala tworzyć lejki wyglądające ładnie, po prostu. Modyfikacja stron jest bardzo szybka i jest także możliwość prowadzenia AB testów poszczególnych etapów lejka.

Moim zdaniem tworzenie lejków i dokładne śledzenie statystyk z nimi związanych jest kluczem do prosperującego biznesu online. Oczywiście możesz uzyskać podobny efekt grupując sporą ilość innych alternatywnych programów. Ale po co, kiedy w Clickfunnels znajdziesz dosłownie wszystko.

Tworzenie lejka sprzedażowego

Clickfunnels został zaprogramowany po to aby sprzedawać więcej produktów w sieci. Aby stworzyć swój pierwszy lejek to bardzo proste, twórcy programu przygotowali gotowe szablony które możesz natychmiastowo skopiować i dopasować do twojej tematyki.

Znajdziesz tam między innymi szablony do pozyskiwania adresów e-mail, sprzedawania produktów jak na przykład kursy online, promocji webinarów i tuneli personalizowanych.

1. Budowanie listy. Ten szablon generalnie składa się z dwóch stron. Landing page, gdzie odwiedzający może wpisać swój adres mail. Thank you page gdzie zostanie automatycznie przekierowany po zapisaniu się.

2. Lejki sprzedażowe. Ta część ma na celu umiejętne zaprezentowanie twojego produktu. Zatem będzie mieć bezpośredni wpływ na sprzedaż twoich produktów. Polecam spędzić jak najwięcej czasu na tworzeniu tunelu sprzedażowego aby wszystko dopiąć na ostatni guzik.

3. Tunel Webinarowy. Funkcje clickfunnels dotyczące webinarów nie różnią się zbytnio od innych narzędzi, ludzie będą mogli się zapisywać na listę, dostawać powiadomienia o konferencjach i kupować twoje produkty. Co więcej, będziesz w stanie zautomatyzować ten proces tworząc fake-webinary to znaczy, nagrać konferencję i odtworzyć ją o danej godzinie.

4. Lejki personalizowane. Za pomocą tej opcji możesz stworzyć dokładnie to co chcesz. Jest także ciekawa funkcja która oferuje udostępnianie swoich tuneli innym osobom. To bardzo przydatne, osobiście także korzystam z tego w niektórych kursach które oferuję.

Bez względu na to czego potrzebujesz wystarczy udać się do sekcji Funnels, i kliknąć create. Jak wspominałem wcześniej możesz wybrać gotowy szablon lub stworzyć od zera to, czego potrzebujesz.

Tworzenie strony sprzedażowej

Głównym celem strony sprzedażowej jest automatyzacja prezentacji twojego produktu. Owa strona musi być ładna, ergonomiczna i przekonująca, dzięki czemu twoja sprzedać może dosłownie eksplodować. Clickfunnels pozwoli Ci na tworzenie pięknych stron sprzedażowych które ładują się naprawdę szybko.

Aby stworzyć stronę sprzedażową wystarczy udać się do sekcji Funnels i Sale. Znajdziesz tam już gotowe szablony do których wystarczy dodać własny tekst i ewentualnie film prezentacyjny. Za pomocą tego narzędzia możesz skonfigurować strony potwierdzenia zamówienia, upsell, cross-sell, bony zamówienia i wiele innych.

W edytorze stron znajdziesz także różne funkcje które dodadzą dynamiki twoim stronom. Są to między innymi social share, countdown, button, sms sign up… Dzięki Clickfunnels możesz naprawdę zrobić wszystko.

Śledzenie statystyk w Clickfunnels

Clickfunnels oferuje także dogłębne śledzenie ruchu w twoich lejkach sprzedażowych. Dzięki czemu masz dokładne dane na temat wskaźnika konwersji poszczególnych stron twojego lejka sprzedażowego.

Najlepsze jest to, że można dokładnie wiedzieć ile osób pojawiło się na początku twojego lejka i ile osób przechodziło przez kolejne etapy. Dodanie do tego testów AB przynosi konkretne rezultaty i umożliwia szybki rozwój twojego biznesu online.

Zwiększ skuteczność dzięki modułom Actionetics i Backpack

W ramach oferty premium za 297$ dostajemy dostęp do dodatkowych modułów o nazwie Actionetics i Backpack. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma sensu dodatkowo za to płacić. Pokażę Ci, jednak że jest to gra warta świeczki i zaprezentuję jak twoja strategia może osiągnąć sukces właśnie dzięki tym funkcjom.

Actionetics daje możliwość wyświetlania pop-up-ów na stronach twojego tunelu sprzedażowego. Nie byłoby w tym nic rewolucyjnego gdyby nie fakt, że można z tego skorzystać do masywnego zwiększania sprzedaży. Każda wyświetlana wiadomość może zostać spersonalizowana pod względem tego co aktualnie użytkownik robi na twoich stronach. Co więcej, Actionetics pozwala na zarządzanie listą i segmentowanie kontaktów jak w przypadku zwykłego autorespondera.

Dzięki powyższym funkcjom możesz zwiększyć konwersje w twoim lejku sprzedażowym, a także ogólną skuteczność twojej kampanii. Narzędzia związane z zarządzaniem listy przydadzą się także podczas prowadzenia webinarów.

Moduł Backpack przynosi możliwość dodania programu afiliacyjnego do twoich lejków. Oznacza to, że możesz kierować na twoje lejki sprzedażowe linki pochodzące od twoich partnerów i się z nimi rozliczać na podstawie ilości uzyskanych klientów.

Backpack jest jednym z najciekawszych narzędzi afiliacyjnych, gdyż pozwala na stworzenie programów partnerskich na miarę. Zatem możesz posiadać dowolną ilość partnerów wraz z dowolną ilością programów.

Zatem jeżeli potrzebujesz odpowiednio zautomatyzować twój biznes online to 2 powyższe moduły na pewno Ci się przydadzą. Co więcej, Actionetics pozwoli Ci na zwiększenie wskaźnika konwersji w twoich lejkach co oczywiście jest pozytywną rzeczą. Warto wspomnieć o tym, że znajdziesz także wbudowany edytor wiadomości email bezpośrednio w programie Clickfunnels.

Tworzenie formularza zamówienia który zarabia

Kiedy twój potencjalny klient został przekonany przez twoją stronę sprzedażową czeka go już tylko jeden krok. Mianowicie dokonanie zamówienia. Na tym etapie ma 2 wyjścia, dokonać zakupu lub wyjść z twojej strony. Oczywiście lepiej dla Ciebie będzie jeżeli wybierze opcję numer jeden. Należy go jednak do tego zachęcić.

Clickfunnels proponuje wbudowany moduł do tworzenia formularzy zamówienia. Co ważne i o czym warto wspomnieć to fakt, że masz ograniczony wybór co do bramek płatności. Niestety możesz przyjmować tylko płatności kartą na twojej stronie. Dlatego też niektórzy tworzą przekierowania do własnych formularzy zamówienia budowanych z wykorzystaniem polskich bramek płatności.

Jeżeli mimo tej wady zdecydujesz się na korzystanie z formularzy wbudowanych to wiedz, że możesz korzystać z potężnej funkcji jaką jest Bump Offer. Ta funkcja pozwala zamieszczać dodatkowe oferty bezpośrednio na stronie zamówienia.

Powracając do samego zamówienia należy zbierać tylko i wyłącznie niezbędne informacje o naszych klientach. Czyli imię, nazwisko, adres e-mail i kraj zamieszkania. To w zasadzie wystarczy, chyba że wystawiasz faktury. Wówczas potrzebne Ci będzie miejsce zamieszkania, ale nie we wszystkich przypadkach.

Podsumowując, na stronie zamówienia należy także zamieścić kluczowe elementy przekonujące klientów do zakupu. Na przykład, gwarancję satysfakcji, zdjęcia z innymi klientami, opinie i informacje na temat bezpieczeństwa twojej strony.

Tworzenie strony podziękowania za zamówienie

Naturalnym jest że kiedy klient kupuje u Ciebie to oczekuje strony na której znajdzie podsumowanie jego zamówienia. Tzn. co kupił, ile zapłacił i co dalej. Pierwszym celem tej strony jest więc zapewnienie twoim klientom spokoju, drugim jest dodatkowy zarobek.

Otóż klient który już u Ciebie kupił jest skłonny do kupienia czegoś dodatkowego. Prosty przykład, w marketach zawsze przy kasach można kupić dodatkowe rzeczy jak gumy i batony. Tak samo działa to w internecie. Możesz więc wykorzystać stronę potwierdzenia aby stosować cross-sell lub up-sell.

Reasumując na stronie podziękowania muszą znaleźć się informacje na temat zamówienia, wysyłki, metody płatności i realizacji zamówienia. Ewentualnie można zamieścić powiązane oferty z już zakupionym produktem.

Konfiguracji płatności w ratach w Clickfunnels

Clickfunnels pozwala na integrację wielu różnych bramek płatności jak, Stripe, JVzoo, PayPal i wiele innych.

Co więcej, akceptując płatności kartą możesz rozbić je na raty w bardzo prosty sposób. Wystarczy udać się do dowolnego lejka sprzedażowego i kliknąć edit page. Możesz teraz dodawać różne taryfy na przykład płatność jednorazową, abonamenty lub płatności w ratach.

Konfigurację płatności w ratach należy ówcześnie ustawić w twojej bramce płatności.

Tworzenie strony leadmagnet

Inaczej zwana landing page jest stroną na którą trafiają odwiedzający w pierwszej kolejności. Jest to zarazem pierwsza strona twojego lejka sprzedażowego. Powiem nawet, że jest to jedna z najważniejszych stron, gdyż to ona decyduje ile osób zapisze się na twoją listę.

Landing page powinna być prosta, atrakcyjna i przejrzysta. Jak w przypadku formularza zamówienia, odwiedzający tej strony powinien mieć 2 wyjścia, zapisać się lub porzucić stronę.

Na tej stronie należy umiejętnie zaprezentować to co mamy do zaoferowania naszym odwiedzającym. Reasumując elementy które muszą się znaleźć na stronie to przemawiający tytuł, jasna i łatwa do zrozumienia oferta wartości, ładny wygląd ogólny, argumenty przemawiające za rezultatami które osoba może uzyskać po skonsumowaniu darmowej treści i oczywiście pola do wypełnienia informacji jak adres e-mail, imię, a także przycisk potwierdzający.

Optymalizacja lejków sprzedażowych w Clickfunnels

Stworzenie lejka sprzedażowego to tak naprawdę początek jazdy. Jak wspominałem na początku, Clickfunnels oferuje nam ogromne możliwości optymalizacji naszych stron. Co więcej, biznes online jest domeną którą bardzo szybko się rozwija i konkurencja nie szczędzi pomysłów na zarabianie pieniędzy. To znaczy że jeżeli przestaniesz szukać nowych rozwiązań twoje starania bardzo szybko zostaną stłumione.

Pamiętaj, że lejki sprzedażowe są jądrem twojego biznesu, to one mogą zapewnić Ci sukces. Zatem ich optymalne przygotowanie jest najważniejszą rzeczą jaką masz do zrobienia. Innymi słowy, lejki sprzedażowe pozwolą Ci zautomatyzować proces sprzedaży i obsługi klientów. Zauważ, że tworzenie treści i przyciąganie osób do świetnie zrealizowanego lejka zapewni Ci coraz to większe rezultaty, można oczekiwać czegoś w stylu kuli śnieżnej. Zadowoleni klienci będą przyciągać innych, i tak dalej…

Zatem głównym celem optymalizacji naszych lejków będzie zwiększanie wskaźnika konwersji na poszczególnych etapach, a także ogólnej sprzedaży. Należy w tym celu manipulować różnymi elementami na naszych stronach o których powiemy sobie już za chwilę.

Jak korzystać z edytora graficznego

Edytor graficzny stron który znajduje się bezpośrednio w Clickfunnels to narzędzie dzięki któremu będziesz w stanie budować piękne strony bez znajomości kodu HTML i CSS.

Edytor graficzny pozwala na dodawanie wielu różnych elementów do dowolnej strony poczynając na teksat, poprzez filmy i obrazki aż do bardziej zaawansowanych funkcji jak na przykład licznik czasowy.

Co więcej, to narzędzie sprawi, że będziesz pracować o wiele szybciej, gdyż istnieje możliwość kopiowania danej sekcji ze strony A do strony B.

Należy mieć na uwadze, że w aktualnych czasach estetyka naszych stron ma ogromny wpływ na to czy użytkownik zostanie na stronie, czy będzie przekonany do naszej oferty i czy kupi u Ciebie jakiś produkt.

Pamiętaj, że głównym celem twojego lejka są konwersje, zatem należy unikać jak ognia elementów odstraszających, jednym z takich elementów jest długo ładująca się lub brzydka strona.

Jednakże edytor wizualny nie ogranicza się tylko do tworzenia stron. Pomaga on też w tworzeniu całych lejków. Jedno zdjęcie jest warte niż 1000 słów zatem poniżej na zdjęciu możesz zobaczyć jak to się prezentuje.

Clickfunnels poradnik

W końcu edytor graficzny w Clickfunnels pomaga także w tworzeniu panelu dla kursantów. Jak widać jest to potężne narzędzie które zapewnia sporą oszczędność czasu.

Jak stworzyć panel dla kursantów w Clickfunnels

Tworząc kurs online jednym z kluczowych czynników będzie stworzenie specjalnego miejsca w którym twoi kursanci będą mogli śledzić kurs. Po angielsku takie miejsce nazywa się Member space. Zatem główną zaletą takiego panelu jest możliwość interakcji z uczniami. Możesz tam zamieszczać dodatkowe linki, pliki, grafiki i oczywiście filmy.

Aby stworzyć Member space należy udać się do sekcji funnels i stworzyć nowy lejek o charakterze Member Space. Następnie w bardzo intuicyjny sposób możesz dodawać lekcje i rozdziały, a także zastrzegać do nich dostęp dla osób które wykupiły odpowiadający produkt.

Zauważ że w twoim panelu szkoleniowym możesz robić promocję twoich innych produktów. Jest to świetny sposób na przekonanie klientów do produktów z wyższej półki. Jeżeli twoje kursy przynoszą wartość i pomagają klientom to sprzedaż będzie tylko formalnością.

Podsumowując Clickfunnels to narzędzie za pomocą którego stworzysz ładny panel szkoleniowy i zabezpieczysz twoje kursy online. Zrobisz to w bardzo prosty i intuicyjny sposób za pomocą edytora graficznego.

Tworzenie formularzy lead magnet za pomocą Clickfunnels

Formularz za pomocą którego ludzie mogą zapisać się na twój darmowy kurs lub na twojego newslettera jest jednym z najważniejszych elementów twojego lejka. Głównym celem będzie uproszczenie takiego formularza do maksimum zarazem sprawiając że będzie atrakcyjnie się prezentować.

W celach pozyskiwania adresów e-mail istnieje wiele opcji. Formularz możesz zamieścić na specjalnej stronie typu landing page na której będziesz prezentować ofertę wartości. Możesz także zamieścić formularz bezpośrednio na stronie głównej lub nawet w oknie pop-up.

Strona na której to zamieścisz nie jest jednak najważniejsza. To co liczy się naprawdę to uzasadnienie twojej oferty wartości. Tzn. dlaczego ktoś ma się zapisać na darmowe szkolenie lub na newslettera ? Jaka będzie korzyść z tego dla danej osoby.

Integracja autorespondera w Clickfunnels

Kiedy mowa o lejkach sprzedażowych, automatyzacji i wiadomościach mailowych naturalnie przychodzi nam na myśl program typu autoresponder. Generalnie jest to program który służy to automatycznego wysyłania wiadomości mailowych, a także do tworzenia kampanii zaprogramowanych wedle ustalonych działań naszych klientów.

Pierwsza wersja Clickfunnels za 97 dolarów pozwala zintegrować lejek sprzedażowy z programem jak Getresponse lub Mailchimp. Nie jest to jednak optimum tego co możemy uzyskać. Druga wersja, za 297 dolarów wraz z Actionetics oferuje naprawdę potężne możliwości.

Mianowicie, za pomocą modułu Actionetics będziesz w stanie wysyłać wiadomości wedle zachowań ludzi w twoim lejku sprzedażowym. Brzmi nieźle. Jeżeli ktoś zapisał się na twoją listę, widział stronę sprzedażową twojego kursu, ale wyszedł to może warto wysłać mu wiadomość lub nawet kod promocyjny… Więcej o takich tipach mówię w moich kursach, ale to nie dzisiejszy temat.

Powracając do wersji za 97 dolarów, integracja zewnętrznego autorespondera jest bardzo prosta i przebiega za pomocą API. Wystarczy udać się do sekcji integrations w Clickfunnels i dodać klucz API który znajdziesz w panelu twojego autorespondera. Kopiuj, wklej i gotowe.

Pamiętaj także aby dodać integrację z autoresponderem podczas tworzenia poszczególnych stron. Podczas tworzenia dowolnej strony na której znajduje się formularz email należy udać się do sekcji settings w lewym górnym rogu i wybrać odpowiedni program, a także listę na którą chcesz zapisywać twoich leadów.

Clickfunnels czy warto ?

Na daną chwilę wiesz dokładnie na czym polega narzędzie Clickfunnels oraz jakie funkcje w nim znajdziesz. NIeważne jaki jest twój poziom w marketingu internetowym możesz korzystać z tego narzędzia aby tworzyć piękne i skuteczne lejki sprzedażowe. Zatem wystarczy że klikniesz przycisk poniżej aby wypróbować za darmo przez 14 dni narzędzie Clickfunnels.