Zaznacz stronę

Jak zacząć zarabiać na blogu ?

Jak zacząć zarabiać na blogu ?

W tym artykule porozmawiamy o tym jak zacząć zarabiać pieniądze w sposób pasywny na blogu. Jeżeli posiadasz bloga to możesz zacząć zarabiać już teraz. Natomiast jeżeli jeszcze nie posiadasz bloga to powiem Ci jak uzyskać dochody pasywne dzieląc się twoją pasją. 

Dowiesz się między innymi

–  Jak sprawić aby osoby trafiały na twojego bloga 

–  Jak zachować kontakt z odwiedzającymi twojego bloga

–  Jak sprzedawać produkty na twoim blogu

 

Pisanie artykułów na bloga 

W przypadku w którym twój blog nie jest jeszcze popularny będziesz musiał wykonać dość sporą pracę przy pisaniu artykułów.  Pisanie artykułów ma kilka celów między innymi pozycjonowanie seo w wyszukiwarkach internetowych,  przekonanie osób do twojej marki i do twojej osoby, zachęcenie odwiedzających do pozostawienia ich adresu email  i możliwość wypowiedzenia się na dany temat jednocześnie tworząc sobie wizerunek eksperta. 

 

Należy tworzyć artykuły codziennie przez 30 dni. Kiedy ukończysz fazę początkowego tworzenia to możesz zmniejszyć rytm i zacząć pisać 2 artykuły na tydzień. Artykuł na bloga powinien mieć długość od 300 do 1000 słów.  Im lepszej jakości jest twój tekst i im więcej słów kluczowych się w nim znajdzie tym większe są twoje szanse na dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach. 

 

Należy zwrócić uwagę na to że najlepsze artykuły czyli te najlepiej w pozycjonowane mają około 2000 słów. Pisanie takiego tekstu jest czasochłonne i wymaga odpowiedniej metody i wiedzy. 

 

Jak sprzedawać produkty pisząc artykuły na blogu ?

W internecie ludzie mają cały potrzebny czas aby zastanowić się do zakupu jakiegoś produktu.  Dlatego też proponowanie czegokolwiek za co trzeba płacić, osobom które mają z tobą kontakt po raz pierwszy nie jest zbyt efektywną metodą.  To właśnie dlatego w pierwszej kolejności będziemy się starać uzyskać możliwość ponownego kontaktu z odwiedzającymi za pomocą adres mail. 

 

Zbieranie adresów email na blogu

Ostatnimi laty w internecie pomnożyła się ilość spamu.  Dlatego też osoby uważają na strony gdzie zostawiają ich adres mail.  Dla ciebie będzie to jedyna możliwość ponownego kontaktu z twoimi odwiedzającymi.  Za wszelką cenę więc będziesz musiał uzyskać ich adres mail. 

Jak zbierać adresy email odwiedzających ?

Istnieje pewna metoda omówiona w książce Roberta Cialdiniego “Wywieranie wpływu”  która mówi o tym że osoby które dostaną podarunek w przyszłości będą chciały się odwdzięczyć. Na twoim blogu więc wykorzystamy ten schemat. 

Należy stworzyć darmowy produkt “freemium” który będzie pomagać twoim odwiedzającym.  Darmowy produkt może być w postaci krótkiej książki w formacie PDF lub krótkiego kursu trwającego na przykład 20 minut.  

Głównym celem darmowego produktu jest zachęcenie osób do zapoznania się z innymi twoimi produktami. 

Tworząc darmowy produkt należy wywołać efekt wow u osoby która ma z tobą kontakt po raz pierwszy. Wówczas osoba zda sobie sprawę z tego że jesteś w stanie pomóc jej w rozwiązaniu problemów. 

Pytanie teraz jak korzystać z adresów mail aby zarabiać pieniądze sprzedając produkty ?

 

Pobierz plan działania który streszcza ten artykuł i miej go cały czas przy sobie podczas tworzenia twojego biznesu wokół bloga – schemat zarabiania na blogu na zdjęciu

 

Sprzedawanie produktów dzięki kampaniom automatycznym

W zbieraniu adresów mail może pomóc Ci program do kampanii mailowych jak na przykład mailchimp, GetResponse lub sendinblue.  Po kilku tygodniach twoja lista adresów e-mail znacznie się wydłuży.

 

Główną przewagą tego typu zbierania adresów nad zwykłymi reklamami jest to że osoby na twojej liście są potencjalnie zainteresowane produktami które oferujesz. Będziesz więc korzystać z listy adresów mail które zebrałeś na twoim blogu aby kontaktować się z osobami. 

 

Za pomocą programu do wysyłania maili możesz wysyłać automatyczne kampanie mailowe które będą funkcjonować bez twojej obecności.  Możesz także wysyłać maile na bieżąco. Zadaniem tych maili będzie odpowiednia prezentacja twoich produktów i tworzenie relacji z leadami. 

 

Wykorzystaj więc twoje umiejętności marketingowe aby przekonać ludzi do twojej osoby i do twoich produktów. 

 

Istnieją specjalne techniki marketingowe dzięki którym zwiększysz szanse na sprzedanie produktów które omówiłem w szkoleniu internetowym ” Twórz i zarabiaj na twoim pierwszym produkcie w cyfrowym“.