Zaznacz stronę

Jak zacząć zarabiać na blogu?

Jak zacząć zarabiać na blogu

Tworzenie bloga, który zarabia pieniądze i jest dochodowy przez długi okres czasu zajmuje sporo czasu i wymaga dużo pracy dla osób, które nie wiedzą jak za to się zabrać.

Jak więc zarabiać na blogu? Najpierw musisz nauczyć się co trzeba zrobić, aby blog był dochodowy.

Na szczęście nie musisz już dalej przeszukiwać internetu, ponieważ stworzyłem dla Ciebie poradnik, w którym opisuję krok po kroku Jak zacząć zarabiać na blogu.

W tym artykule dowiesz się:

 • Co zrobić aby zacząć zarabiać na blogu?
 • Ile można zarobić na blogu?
 • Od czego zacząć, aby zarabiać na blogu?
 • Tworzenie zarabiającego bloga.
 • Jak żyć dzięki blogowi?

 

Co zrobić, aby zacząć zarabiać na blogu?

Przed rozpoczęciem tworzenia bloga należy upewnić się czy przyszłe przedsięwzięcie zapewni ci byt.

Zanim zaczniesz zajmować się czymkolwiek potrzeba Ci dokładnego planu, który będzie opisywać działania, dzięki którym zaczniesz zarabiać pieniądze szybko i pasywnie dzięki blogowi.

Chodzi o to, że jeżeli będziesz zarabiać na twoim blogu to będziesz zmotywowany do dalszej pracy.

Poniżej znajdziesz listę etapów, które pozwolą ci zarabiać na blogu pasywnie.

 1. Znajdź pomysł na bloga.
 2. Załóż bloga.
 3. Stwórz produkty, które będziesz sprzedawać.
 4. Zainstaluj system, który korzysta z autorespondera, aby zbierać adresy e-mail.
 5. Wysyłaj w pełni zautomatyzowane maile do twoich odwiedzających.
 6. Pisz artykuły, aby sprowadzić odwiedzających na Twoją stronę.
 7. Zdobądź partnerów, którzy będą promować Twoje produkty.

Zapisz ten plan działania na kartce i próbuj dowiadywać się każdego dnia coraz więcej na temat każdego z tych etapów.

 

Pomysł na dochodowego bloga

Nie musisz mieć idealnego pomysłu. Należy skupić się na tym co działa. Zaczynając swoje poszukiwania pomysłu na bloga zadaj sobie pytanie dlaczego w niektórych tematach istnieją już blogi.

Ludzie nie tworzą blogów tylko i wyłącznie z pasji do niektórych tematów.

Nikt nie poświęca cennych godzin swojego życia tylko i wyłącznie po to, aby opowiadać o swojej pasji innym. Jeżeli istnieją blogi w danej tematyce oznacza to, że jest tam potencjał zarobku. Jeżeli więc zauważysz, że w danej tematyce istnieje już kilka blogów oznacza to, że Ty też możesz skorzystać z Twojej szansy.

Poniżej możesz dowiedzieć się ile ja zacząłem zarabiać na moim pierwszym blogu podczas pierwszych miesięcy działalności.

Jeżeli twój blog jest jedynym w danej tematyce to znaczy, że nie ma dostępnych pieniędzy do zarobienia.

Na świecie jest 7 miliardów ludzi, a w Polsce mieszka ich ponad 37 milionów. Jeśli w jakiejś tematyce nie ma strony internetowej to znaczy, że inni ludzie już ją przeanalizowali i stwierdzili, że nie ma pieniędzy do wygrania w tej tematyce. Zaczynając twoją historię z blogowaniem wybierz tematykę, w której istnieją już inne blogi.

 

15 dochodowych tematów dla blogów

 

Moje pierwsze zarobki na blogu

W pierwszym miesiącu mojej przygody z blogowaniem pracowałem około 3 godziny dziennie. Wówczas jeszcze byłem w liceum i jedynym momentem, który mogłem poświęcić na pisanie artykułów były godziny wieczorne.

Pierwsze miesiące były dosyć trudne, ponieważ nie zarabiałem na mojej stronie internetowej kompletnie nic.

Dopiero Kiedy zacząłem szkolić się u osób, które osiągnęły rezultaty, które ja chciałem osiągnąć zacząłem zarabiać moje pierwsze pieniądze. I tak oto w moim pierwszym miesiącu zarobiłem 100 zł.

W drugim miesiącu na moje konto wpłynęło 500 zł, a w trzecim było to już 1200 zł.

Po kilku miesiącach przestałem pisać regularnie artykuły na moim pierwszym blogu, a mimo to ciągle zarabiałem ponad 1500 zł. Moja sytuacja finansowa wyglądała bardzo dobrze na tle innych osób w moim wieku. Pozwoliło mi to na spędzanie miło czasu na różnych aktywnościach.

 

Zacznij szybko zarabiać na blogu

Aktualnie jestem blogerem już od kilku lat i jedyne co mogę powiedzieć na ten temat to to, że blogerem się nie rodzi tylko się nim zostaje.

Jeżeli twoim celem jest zarabianie pieniędzy w internecie w sposób pasywny to opieraj się na doświadczeniu osób, które już to osiągnęły.

Pamiętaj, że liczy się nie tylko kwestia stworzenia samej strony internetowej.

Ważne jest także pisanie artykułów o reklamach, tworzenie produktów, sprzedaż i wizerunek eksperta, który prezentujesz. Jeżeli chodzi o mnie, moją główną motywacją na początku były zarobki dostarczane przez mojego bloga. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy z tego, że kiedyś będę w stanie zarabiać w internecie tak jak to robią inni popularni blogerzy.