Zaznacz stronę

Jak sprzedać kurs online ?

W tym artykule dowiesz się jak sprzedać kurs online ?

Poszukujesz sposobu na sprawdzenie twojego kursu online i nie masz pewności czy się sprzeda i także nie wiesz jak go sprzedać ?

Jak sprzedać kurs online ?

Zaprezentuję Ci innowacyjną metodę z której sam korzystam dzięki której będziesz w stanie mieć stuprocentową pewność że twój kurs online się sprzeda i będzie przynosić i spore dochody.

Tytuł tego artykułu może wydawać się lekko absurdalne ale już tłumaczę o co chodzi. Weźmy dla przykładu dwóch blogerów Marka i Roberta. Oboje mają różniące się metody tworzenia i sprzedaży kursów online.

Standardowa metoda sprzedaży kursu online

Robert potrzebuje 3 miesięcy na stworzenie swojego kursu. Inwestuje w to czas i energię. Po trzech miesiącach ciężkiej pracy nad swoim kursem online tworzy stronę sprzedażową i organizuje promocje swojego kursu. Po trwającej ponad tydzień sprzedaży okazuje się że Robert nie sprzedał ani jednego egzemplarza swojego kursu online.

Jak to możliwe?

Robert przemyślał wszystko jednak że zapomniał o swoich klientach dlatego też jego kurs nie odpowiada na ich potrzeby.

Innowacyjna metoda sprzedaży kursu online lean startup

Przejdźmy teraz do innowacyjnej metody z której korzysta Marek.

Marek także potrzebuje trzech miesięcy aby sprzedać swój kurs online.Niemniej jednak zaczyna on od analizowania rynk.

Marek przegląda fora internetowe, czyta komentarze pod filmami i konsultuje się z osobami w swojej tematyce.

Po trwającej ponad miesiąc analizie rynku decyduje się na stworzenie strony sprzedażowej która prezentuje kurs w taki sposób w jaki miałbym wyglądać podczas sprzedaży.

Następnie Marek organizuje promocje swojego kursu online i tworzy specjalne filmy na YouTubie, artykuły i wysyła je do swojej listy mailingowej. Marek dokonuje także pierwszej sprzedaży po której przychodzą kolejni klienci. Dochód marka rośnie i zabiera się do otworzenia kursu co zajmuje mu tydzień ponieważ dokładnie wie czego poszukują jego odwiedzający i subskrybenci.

 

Także jeżeli chcesz stworzyć swój własny kurs online to powinieneś zacząć od dogłębnej analizy rynku i dopiero potem rozpocząć kreowanie twojego kursu online.

Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy to skorzystaj z darmowego szkolenia w którym pokażę ci krok po kroku jak stworzyć bloga, produkty i automatyczny system sprzedaży aby zostać wolnym finansowo blogerem.