fbpx

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Jeżeli jesteś zainteresowany inwestycją w kryptowaluty, albo po prostu chcesz się dowiedzieć jak zarabiać na kryptowalutach to ten artykuł jest dla Ciebie. Porozmawiamy o tradingu i inwestycji w+ kryptowaluty.

 

Czym jest trading?

Zacznijmy od tego czym tak naprawdę jest trading. Głównym zajęciem tarderów jest spekulacja. Trading polega na spekulacji czy cena Bitcoina (BTC) w stosunku do złotówki wzrośnie czy spadnie. Nikt jednak nie jest w stanie przewidzieć oddziaływania pewnej informacji ekonomicznej na kurs BTC. Trader wybiera pewną pozycję i w zaledwie kilku minut wie czy jego analiza była dobra czy nie.

Sam trading opiera się na analizie informacji i analizie technicznej rynku. Dlatego też większość traderów spędza na tym długie godziny w ciągu dnia. Moim zdaniem Trading na kryptowalutach jest bardzo ryzykownym zajęciem ze względu na to, że rynek kryptowalut jest niezwykle zmienny. Ponadto, większość kryptowalut nie ma tak ogromnej kapitalizacji rynkowej jak na przykład złoto dlatego też ceny mogą bardzo szybko się zmieniać. Może to spowodować utratę Twojego kapitału na poziomie 20 lub 30% w ciągu zaledwie kilku minut.

 

Długoterminowa inwestycja

W związku ze zbyt dużym nakładem pracy i ryzykiem związanym z tradingiem zdecydowałem się po prostu zainwestować w kryptowaluty na dłuższy okres czasu. Po pierwsze, wierzę w technologię Blockchain i wierzę w to, że jest to przyszłość. Dlatego nie boję się ulokować moich pieniędzy właśnie w kryptowalutach i firmach, które są częścią rewolucji Blockchain.

W przypadku aktywów jak kryptowaluty ryzyko straty jest spore. Oznacza to, że nie należy lokować więcej niż 5% z twojego kapitału inwestycyjnego. Oczywiście im młodszy jesteś i im więcej masz pieniędzy tym bardziej możesz pozwolić sobie na luz w inwestycjach na kryptowalutach. Niemniej jednak miej na uwadze to, że kryptowaluty na tą chwilę nie są zbytnio obwarowane prawnie. Dlatego też jeżeli stracisz twoje pieniądze nie będziesz mógł pozwać dosłownie nikogo oprócz samego siebie.

Przechodzimy do momentu i do kluczowego pytania tego wpisu, które brzmi:

Jak inwestować w kryptowaluty?

Osobiście inwestuje w projekty, które mają przyszłość i mogą naprawdę wprowadzić zmiany do świata, w którym żyjemy.

Inwestując w kryptowaluty powinieneś podzielić twój kapitał ryzyka na dwie główne części. Pierwsza część to stabilne kryptowaluty które już dobrze usytuowały się na rynku. Druga część to kryptowaluty, w które wierzysz i które mogą przynieść ogromne zyski.

Inwestycję w kryptowaluty należy zacząć od zakupu podstawowych kryptowalut takich jak Bitcoin czy Eter (Ethereum). Następnie za pomocą tych kryptowalut należy wyposażyć się w inne mniejsze kryptowaluty, które wcześniej przeanalizowałeś i w które wierzysz.

 

Możesz zostać milionerem

Na przykładzie kryptowaluty RIPPLE wiemy, że zyskowność z inwestycji w kryptowaluty może być naprawdę ogromna. W 2018 roku kryptowaluta Ripple osiągnęła 36 000% wzrostu. Wyobraź sobie więc sytuację, w której Twój kapitał jest pomnożony razy 360. To właśnie dlatego dużo ludzi zostało milionerami w 2017 i 2018 roku podczas boomu spekulacyjnego na rynku kryptowalut.

Oczywiście jeszcze nie jest za późno i technologia Blockchain dopiero się rozwija, a kryptowaluty dopiero poznają świat dlatego też największy boom jest dopiero w drodze.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jakie kryptowaluty inwestuję i jak to robię, aby mieć jak największe zyski z inwestycji kliknij TUTAJ i wypełnij formularz, a ja pokażę Ci krok po kroku jak inwestować i jak zarabiać na kryptowalutach.