fbpx

Sposobów na zarabianie na kryptowalutach jest wiele, są te lepsze i te gorsze, przez niektóre z nich możesz nawet stracić pieniądze. W tym wpisie dowiesz się jak zarabiać na kryptowalutach nie spędzając przy tym długich nocy…

Jak zarabiać na kryptowalutach

Sposób 1 – Jak zarabiać na kryptowalutach – Kopanie kryptowalut

Zarabianie na kopaniu kryptowalut

Najbardziej popularnym i w miarę dochodowym sposobem na zarabianie na kryptowalutach jest udostępnienie mocy obliczeniowej swojego systemu informatycznego w celach kopania kryptowalut.

Uwaga, zwykły notebook nie wystarczy aby kopać kryptowaluty. Samo kopanie polega na wykonywaniu niezliczonej ilości obliczeń które biorą pod uwagę całą historię transakcji, które miały miejsce w blockchain.

To między innymi z tego względu kopanie bitcoinów nie jest optymalnym rozwiązaniem dla słabych komputerów. 

Co więcej aby zacząć kopać kryptowaluty potrzeba początkowej inwestycji w zestaw kart graficznych i procesorów. Kurs z zakresu funkcjonowania algorytmów rządzących blockchain także jest dobrym rozwiązaniem na początek. 

Kopanie kryptowalut nie jest polecane dla osób początkujących w tym temacie. Minimalny kapitał do kopania wynosi 10 000 złotych na zakup rentownego sprzętu.

Sposób 2 – Akceptowanie płatności w kryptowalutach

Zarabianie kryptowalut

Drugim sposobem na zarabianie na kryptowalutach jest akceptowanie płatności w tej walucie. Jeżeli posiadasz sklep internetowy lub własną firmę, udostępnij możliwość pobierania płatności w kryptowalutach. 

Niektóre bary już akceptują płatności w bitcoinach i etherze. W Stanach Zjednoczonych miały miejsce transakcje nieruchomości wykonywane właśnie za pośrednictwem kryptowalut

Co więcej dzięki zaakceptowaniu płatności w kryptowalutach przyczyniasz się do zwiększenia popytu na kryptowaluty… A jak wiadomo ich cena jest zależna od podaży i popytu, co w konsekwencji oznacza że twoje kryptowaluty zyskują na wartości. Same plusy… 

Sposób 3 – Jak zarabiać na kranikach (faucetach)

Zarabianie na kranikach

Kraniki (po ang. faucety) polegają na tym aby wypełniać ankiety i wykonywać różne zadania w zamian za pewną ilość kryptowalut

Jest to darmowy sposób na uzyskanie kryptowalut jednak zajmuje dużo czasu i przynosi relatywnie mało kryptowalut w stosunku do innych sposobów. Za jedno zadanie które zajmuje około 10 minut możesz zarobić do 10 złotych pracując na kilku ekranach

Jest jeszcze jeden sposób na zarabianie kryptowalut. Polega on na tym że niektóre firmy, banki, platformy tradingowe oferują premie powitalne w zamian za zapisanie się do ich serwisu. 

Premie te mogą sięgać nawet 50 euro. Dodatkowo istnieje możliwość zapraszania znajomych co jeszcze bardziej zwiększa potencjalne zarobki. Niemniej jednak często jest wymagana weryfikacja KYC a jak wiadomo nie należy udostępniać byle komu swoich dokumentów…

Sposób 4 – Jak zarabiać na kryptowalutach – Sprzedawanie sprzętu do kopania

Zarabianie na krypowalutach

Stare przysłowie mówi że podczas gorączki złota najlepszym biznesem było sprzedawania łopat do kopania. 

Samo kopanie kryptowalut nie jest tak dochodowe jak sprzedawanie sprzętu do kopania kryptowalut. Możesz rozpocząć sprzedaż kart graficznych i procesorów przeznaczonych do kopania. 

Jeżeli nie masz czasu na zajmowanie się sprzedażą detaliczną może dobrą decyzją być inwestycja w firmy które te karty graficzne produkują

Tylko zapytasz teraz jak zarabiać kryptowalut sprzedając sprzęt do kopania. Odpowiedź jest prosta. Sprzedawaj sprzęt za kryptowaluty. Jednak czasami możemy zauważyć na rynku coś ciekawego. 

Ceny kart graficznych w złotówkach mogą różnić się po przeliczeniu na ceny w bitcoinach lub eterach. 

Sprawia to że czasami kupując karty za złotówki i sprzedając za kryptowaluty jesteś w stanie zarobić na samej różnicy kursów. 
Mówiąc o różnicach w kursach przejdźmy do kolejnego sposobu który opiera się właśnie na tym zagadnieniu.

Sposób 5 – Jak zarabiać na kryptowalutach – Zarabiaj na różnicach kursów

Jak zarabiać na kryptowalutach

Kupowanie kryptowalut odbywa się na giełdach kryptowalut jak coinbase, binance lub bitbay

Czasami kursy na tych giełdach mogą się różnić co sprawia że jesteś w stanie kupić za mniej i sprzedać za więcej na innej giełdzie. 

Prosty przykład kupując ETH za 1000 pln, wymieniając na bitcoiny i sprzedając ewentualnie na innej platformie jesteś w stanie zarobić kilka lub kilkadziesiąt złotych. 

Niemniej jednak aby efektywnie zarabiać kryptowaluty za pomocą tego sposobu należy nieustannie śledzić kursy na giełdach i posiadać wystarczająco duży kapitał aby mieć możliwość regularnych i rozsądnych inwestycji. 

Na giełdzie należy rezonować w procentach a nie w ilości waluty. W skutku lepiej jest stracić 1% z 10 000 niż 10% z 1000. Powiesz teraz że jest to ta sama kwota.  Faktycznie, ale reakcja emocjonalna nie będzie taka sama…

Rozmawiając o giełdach przejdźmy do następnego sposobu zarabiania kryptowalut który właśnie na nich jest oparty. 

Sposób 6 – Pożyczanie kryptowalut (ang. lending)

Jak zarabiać na kryptowalutach

Niektóre giełdy oferują użytkownikom wypożyczenie ich tokenów w zamian za pewien zwrot z inwestycji który jest zależny od obracanej kryptowaluty. 

Więc jeżeli chcesz dorobić trochę do twoich kryptowalut możesz je pożyczyć dowolnej giełdzie która oferuje taką możliwość. 

Należy jednak uważać ponieważ samo przechowywanie kryptowalut na giełdach nie jest dobrym rozwiązaniem a tym bardziej pożyczanie im twoich pieniędzy. 

Jeżeli giełda której pożyczyłeś pieniądze upadnie lub zostanie zaatakowana przez hackerów to twoje kryptowaluty mogą przepaść na zawsze. 

Sytuacji takich w naszej historii było już kilka mimo tego niektóre giełdy były w stanie wypłacić ludziom odszkodowanie które czasami wynosiło 100% strat a czasami tylko 90%. 
Osobiście uważam że nie warto wypożyczać na przykład bitcoinów za marne 0,27% przy okazji narażając się na ryzyko straty.

Sposób 7 – HYIP – High-Yield Investment Program – Szybkie oszustwa

Oszustwa kryptowalutowe

Pytanie jak zarabiać kryptowaluty na tym sposobie nie ma oczywistej odpowiedzi. Na tym rozwiązaniu można więcej stracić niż zyskać. Są to programy inwestycyjne często oparte na piramidzie ponziego. 

Generalnie tego typu programy gwarantują zwrot z inwestycji na poziomie 1-5% dziennie… Niestety często jest tak że są to po prostu oszustwa. 

Te programy działają póki nowe osoby napływają do nich dzięki czemu osoby które były pierwszą są w stanie wybierać (zarobione). Kiedy właściciele uznają że pora spadać, wymyślają jakiś myk z przeprowadzką i znikają na zawsze. 

Stało się tak dokładnie z firmą Rockwall która wyłudziła ponad kilka milionów złotych. Na pierwszy rzut oka firma była rzetelna a właściciele aktywni i przejrzyści na mediach społecznościowych. 

Potem okazało się że firma została zabroniona w polsce i wszystko ucichło… oprócz emisji rutkowskiego w telewizji który próbował pomóc ludziom którzy sprzedali swoje domy aby w to (inwestować).

Z jednej strony naiwność ludzi, z drugiej strony banda oszustów. Nie daj się nabrać i dbaj o swoje pieniądze. 

Najlepsi inwestorzy jak Warren Buffet zyskują 20% rocznie na giełdzie. Czy naprawdę myślisz że ktoś może zrobić lepiej bez wielkiego ryzyka ? 

ODBIERZ DARMOWE SZKOLENIE NA TEMAT ZARABIANIA NA KRYPTOWALUTACH