fbpx

Jak inwestować w kryptowaluty?

Jak inwestować w kryptowaluty?

 

Masz dość zwrotów z inwestycji na poziomie 2-3 procent w skali roku? W tym wpisie powiem Ci dokładnie jak inwestować w kryptowaluty, aby na tym zarobić. Technologia blockchain otwiera nowe rynki i możliwości inwestycji. Dla przykładu na przełomie 2017-2018 roku stopa zwrotu z inwestycji w kryptowalutę RIPPLE  wynosiła 36 000 %.

Jeszcze nie jest za późno na inwestycje w kryptowaluty i w firmy, które działają w tym sektorze. Warto pamiętać o tym, że scenariusz z roku 2000 może się powtórzyć. Ponadto, nie jestem doradcą finansowym ani zawodowcem. Inwestuję swój kapitał w różne aktywa i dziś podzielę się z Tobą metodą inwestycji w krypto krok po kroku.

Krok 1: Kup kryptowaluty

Krok 2: Dobierz strategię inwestycji – trading czy trzymanie na długi okres?

Krok 3: Dywersyfikuj inwestycje

Krok 4: Zabezpiecz kryptowaluty

Krok 5: Śledź informacje regularnie

Teraz powiem Ci w jakie kryptowaluty inwestować i jak osiągać 20% zwrotu z inwestycji w przeciągu jednego tygodnia.

Krok 1

Krokiem pierwszym do inwestycji w kryptowaluty jest zakup podstawowych kryptowalut na jednej z platform kryptowalutowych takich jak Bitbay, Coinbase czy Kraken. Osobiście polecam Coinbase. Kliknij tutaj, zarejestruj się i kup swoje pierwsze kryptowaluty: Bitcoin i Ether za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego.

 

Krok 2

Masz już swoje pierwsze kryptowaluty – Bitcoin i Ether. Czas stworzyć strategię inwestycyjną. Możesz wybrać trading czyli kupowanie i sprzedawanie kiedy ceny są na najniższym i najwyższym poziomie w skali dnia lub tygodnia. Musisz jednak wiedzieć, że trading jest bardzo ryzykowną aktywnością. Wymaga dużo czasu, dużo analizy i przede wszystkim odpowiednich informacji, które pomogą Ci dobrze zainwestować.

Następną strategią inwestycyjną jest trzymanie kryptowaluty przez długi okres czasu. Podobnie jak w przypadku akcji czy złota kupujesz kryptowaluty raz, wtedy kiedy cena jest niska i trzymasz kilka lat. Po tym czasie sprzedajesz je kiedy ich cena będzie na prawdę wysoka w stosunku do ceny wyjściowej.

Osobiście polecam właśnie tą drugą opcję, ponieważ jest to strategia, która minimalizuje ryzyko. Wychodzę z założenia, że cena kryptowaluty nigdy nie spadnie do zera czyli nigdy tak właściwie nie stracisz 100% Twojej inwestycji. Natomiast w przypadku tradingu bardzo łatwo możesz ponieść straty rzędu 50% czy nawet 80% Twojego kapitału w zaledwie kilka minut jeżeli nie podejdziesz do tego profesjonalnie.

Dlatego kup kryptowaluty za pomocą strategii inwestycyjnej kiedy ich cena będzie niska. Najlepiej jest także kupować te kryptowaluty, które jeszcze nie są znane, ale mają przyszłość. To znaczy, że po wstępnej analizie firmy, która opublikowała daną kryptowalutę Ty zainwestujesz swoje pieniądze w tą kryptowalutę i będziesz trzymać ją do momentu, w którym zwrot z inwestycji będzie Cię satysfakcjonować. Na tym polega strategia inwestycji w kryptowaluty.

Jeżeli chodzi o zwrot z takiej inwestycji to czasami może to być nawet 100, 200, 300% lub jak widzieliśmy w przypadku RIPPLE 36 000% w zaledwie kilka miesięcy. Porównując to do zwrotu ze złota czy akcji bardzo łatwo jest zauważyć, że są to ogromne pieniądze do zarobienia.

 

Krok 3

Następne porady będą się tyczyły tej drugiej strategii inwestycyjnej. Przechodzimy więc do 3 kroku inwestycji w kryptowaluty – dywersyfikację Twoich aktywów. Nie możesz opierać się tylko i wyłącznie na Bitcoinie czy na Etherze, ponieważ jeżeli rynek Bitcoina spadnie np. o 20% to automatycznie wszystkie Twoje aktywa spadną o 20%. Dlatego tak ważna jest dywersyfikacja aktywów. Co to właściwie oznacza? Musisz po prostu inwestować w różne kryptowaluty, które przeanalizowałeś i które oceniłeś, a które mogą przynosić w przyszłości zyski. Wówczas, kiedy Bitcoin spadnie o 20% to niektóre z innych kryptowalut mogą zyskać na swojej cenie co może zrekompensować Ci utratę na rynku Bitcoina. Warto tu jednak zwrócić uwagę na to, że istnieje wiele kryptowalut np. Ether czy Lisk, które są bezpośrednio powiązane z Bitcoinem. Oznacza to, że jeśli Bitcoin spada o 20% to te kryptowaluty też najprawdopodobniej stracą na wartości około 20%.

 

Krok 4

Kiedy już zdecydujesz się na długoterminową inwestycję w kryptowaluty i odpowiednio zdywersyfikujesz Twoje tokeny przejdź do etapu zabezpieczania swoich kryptowalut. Nie należy zachowywać swoich kryptowalut na portalach tradingowych czy platformach handlowych. Dlaczego? Dlatego, że te portale i platformy są podłączone bezpośrednio do internetu. Kiedy więc hakerzy zdecydują się na atak na te platformy i im się powiedzie Ty stracisz wszystkie Twoje kryptowaluty.

Kryptowaluty można magazynować na dwa różne sposoby – cold i hot storage. Ten ciepły magazyn to są to właśnie te wszystkie platformy, które są podłączone do internetu czyli łatwe do zhakowania. Drugi rodzaj magazynu, ten zimny to wszystkie metody, które nie są bezpośrednio podłączone do internetu. To znaczy, że Twoje klucze prywatne i publiczne są przechowywane np. na pendrivie lub na kartce papieru.

 

Krok 5

Kiedy już odpowiednio zabezpieczysz Twoje kryptowaluty przejdź do kroku 5. Krok 5 polega na pasywnym śledzeniu informacji i zbieraniu danych na temat Twoich inwestycji. Tu polecam zasubskrybować pewne osoby, pewnych liderów na Twitterze, którzy mają wpływ na kursy Twoich kryptowalut. Należy także śledzić ekipę, która stworzyła kryptowalutę, w którą zainwestowałeś, a także to co dzieje się na świecie i tyczy się kryptowalut Bitcoina, Etheru i innych.

Na przykład, ostatnio pojawił się projekt o nazwie Libra, o którym było dość głośno w internecie. To przełożyło się na kurs Bitcoina. Później były Chiny, które też miały bezpośredni wpływ na kurs Bitcoina i właśnie o takie informacje chodzi.  Należy te informacje śledzić, ponieważ niektóre z nich mogą spowodować wzrost lub spadek o nawet 20-30% jeżeli chodzi o kurs Twoich kryptowalut.

Jeżeli więc chcesz nauczyć się inwestować w kryptowaluty i zarabiać ponad 200-300$ dziennie dzięki kryptowalutom to mogę pokazać Ci moją metodę. Możesz dowiedzieć się jak ja krok po kroku analizuję firmy i kryptowaluty i jak inwestuję, aby zyskać na stopach procentowych o wartości 100, 200, 300 lub nawet 1000%. Pokażę Ci to wszystko w darmowym szkoleniu, które znajdziesz pod tym linkiem. Powiem Ci jak bezpiecznie kupić i przechować kryptowaluty i jak zostać wolnym finansowo dzięki kryptowalutom. Kliknij w link, wypełnij formularz i widzimy się na szkoleniu!