Zaznacz stronę

5 głównych zasad marketingu w internecie

5 głównych zasad marketingu w internecie

 

W tym artykule zdradzę Ci 5 głównych zasad marketingu w Internecie, dzięki którym twoja firma będzie dochodowa.

Dowiesz się:

  • Dlaczego nie warto opierać strategii na nowych technologiach?
  • Dlaczego należy tworzyć darmową treść?
  • Jak odróżniać się w internecie?
  • Dlaczego nie pracować samemu?
  • Z jakiego powodu musisz zarabiać w internecie?

 

Nie warto opierać strategii na nowych technologiach

W świecie internetu co tydzień pojawiają się nowe technologie i nowe metody pracy. Co chwilę pojawia się jakieś nowe medium społecznościowe. Internet rozwija się bardzo szybko jednak nie można całkowicie zmieniać swojej strategii dla nowych technologii.

Już tłumaczę dlaczego. Ostatnio w internecie bardzo popularne stały się plany inwestycyjne. Niemniej jednak, wiele z tych planów działa na zasadzie marketingu wielopoziomowego (MLM). Oznacza to, że jedyni ludzie, którzy zarabiają na tym pieniądze weszli do systemu na samym początku.

Osobiście sam miałem styczność z tym typem biznesu internetowego i straciłem na tym pieniądze, przez oszustwo właścicieli jednej z firm.

Przyglądając się dokładnie osobom, które zarabiają w internecie możemy rozróżnić kilka typów. Możemy spotkać właścicieli sklepów internetowych, właścicieli blogów lub freelancerów. Widzimy więc, że posiadanie strony internetowej, prowadzenie bloga i proponowanie własnych serwisów to sprawdzone sposoby zarabiania przez internet.

Nie próbuj więc wynaleźć koła od nowa, tylko skorzystaj z pewnych i sprawdzonych metod szczególnie na początku twojej przygody z zarabianiem przez internet.

 

Tworzenie darmowej treści

Tworzenie darmowej treści dla ludzi jest kluczowym elementem strategii biznesu internetowego. Chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju filmy, artykuły i poradniki które będą pomagać ludziom. Tworzenie darmowej treści pozwala przede wszystkim zostać odkrytym w internecie, przyczyni się do przekonania czytelników do twojej ekspertyzy, a także zapewni ci dochodową sprzedaż.

Aby sprzedawać w Internecie, trzeba najpierw wyrobić sobie miano eksperta w danej dziedzinie. Utworzenie darmowej treści jest idealnym sposobem dzięki któremu ludzie mogą cię poznać. Należy też mieć na uwadze, aby podczas tworzenia materiałów wykazać się jak największą ekspertyzą i profesjonalizmem, jednocześnie prezentując osobiste podejście w końcowej kreacji.

 

Jak wyróżniać się w internecie

Na podstawie książki Setha Godina “Purple Cow” możemy dojść do wniosku, że w internecie nie należy być najlepszym, a wystarczy być innym. Należy pamiętać o tym, aby zwracać się bezpośrednio do ludzi. Będziesz mieć dużo większe szanse na zdobycie sympatii ludzi jeżeli będziesz pokazywać, że też masz wady i wcale nie należysz do idealnych.

Zachowuj się więc tak, jak zachowujesz się na co dzień i nie próbuj udawać kogoś kim nie jesteś. Zazwyczaj ludzi łączą ze sobą wspólne cechy więc jeżeli będziesz je okazywać to spora ilość osób zacznie się z Tobą identyfikować i będzie Cię wspierać.

 

Nie pracuj sam

Znasz to stare przysłowie, które mówi, że samemu idziemy szybciej, ale we dwójkę idziemy dalej? W Internecie panuje ta sama zasada. Tworząc biznes internetowy nie możesz pracować sam. Ilość czynności do wykonania bardzo szybko wyczerpie twoje zasoby czasowe.

Bardzo ważnym elementem w internecie jest delegacja zadań. Jeżeli zauważysz, że jakaś czynność przynosi Ci zyski, ale jednocześnie zajmuje sporo czasu to należy zlecić ją komuś innemu. Na podstawie wypowiedzi Billa Gatesa: jak największa ilość czynności powinna zostać zautomatyzowana, a jeżeli coś nie może zostać zautomatyzowane powinno być delegowane.

Ponadto tworząc biznes w internecie, należy mieć na uwadze strategię długoterminową. Tworzenie silnego i długotrwałego biznesu przyniesie ci pokaźne zyski z czasem.

 

Zarabianie przez internet

W strategi biznesu internetowego należy załączyć zyski. Wiele osób które zaczyna biznes w internecie bardzo szybko się poddaje, ponieważ nie widzi w tym sensu.

Czasami na pierwsze zarobki z bloga trzeba czekać miesiącami. Ważne jest, aby bardzo szybko stworzyć pierwszy produkt i umieścić go w ofercie. Kiedy osobiście rozpoczynałem moją przygodę z biznesem internetowym czekałem ponad 6 miesięcy na zarobienie pierwszych 100 zł.

Wiele razy zdarzyło mi się wątpić w to co robiłem, jednak miałem w głowie pewien cel, który musiał zostać osiągnięty.

Reasumując krótko ten ostatni punkt, oferując treści w internecie nie możesz opierać się tylko na komentarzach i polubieniach. Nawet jeżeli to co tworzysz jest bardzo wysokiej jakości to za coś musisz zapłacić faktury czy zrobić zakupy. Dlatego też proponowanie produktów jest niezbędne.

Podsumowując ten artykuł, nie możesz opierać twojego biznesu internetowego tylko na nowych technologiach. Musisz posiadać bloga na którym będziesz oferować darmową treść w postaci filmów lub artykułów. Nie ma sensu także próbować być najlepszym, a jedynie wystarczy być innym niż reszta. Tak czy inaczej, na pewno nie możesz pracować samemu, ponieważ daleko nie zajdziesz. Miej też na uwadze to, że prędzej czy później będziesz zmuszony do sprzedaży internetowej.

Zacznij zarabiać już teraz na twoim blogu klikając w ten link.